Cennik
Higienizacja Pakiety zabiegów higienizacyjnych z wykorzystaniem piaskarki Air Flow ONE oraz skalera ultradźwiękowego Dentsply Sirona przeprowadzony w powiększeniu mikroskopu operacyjnego zgodnie z protokołem GBT wraz prezentacją pacjentowi efektu na 3 sesjach zdjęć międzyzabiegowych, w tym z wybarwieniem płytki nazębnej. Dodatkowo instruktaż dot. ewentualnej korekty nawyków codziennej higieny wraz z dopasowaniem ewentualnych preparatów/szczoteczek. Pakiet VERDE GBT PLUS.
Piaskowanie + fluoryzacja + instruktaż
350 - 500 zł
Piaskowanie + skaling + instruktaż
350 - 550 zł
Piaskowanie + skaling + fluoryzacja + instruktaż
450 - 600 zł
Pakiet pełnej, mikroskopowej higienizacji jamy ustnej - VERD GBT PLUS w opcji jak powyżej, jednakże dla STAŁYCH PACJENTÓW. Warunkiem zastosowania ceny jest wykonanie zabiegu higienizacji nie później, niż w ciągu 9 miesięcy od poprzedniej higeinizacji.
Pełna higienizacja dla stałych pacjentów
450 zł
W przypadku dużych, nawarstwionych złogów kamienia i osadu lub stanów zapalnych dziąsła może być wymagany dodatkowy zabieg higienizacyjny na kolejnej wizycie.
Dodatkowa higienizacja
250 - 350 zł

Higienizacja jamy ustnej to ogół profesjonalnych zabiegów profilaktycznych wykonywanych przez higienistkę stomatologiczną. Zaliczają się do nich: skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Higienizacja ma wymiar estetyczny, gdyż pozwala pozbyć się z powierzchni zębów osadów i niewielkich przebarwień, oraz zdrowotny. Regularne usuwanie kamienia zapobiega rozwojowi próchnicy, chorób przyzębia oraz pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Dowiedz się
więcej
o zabiegu

Na czym polega higienizacja zębów?

Wielu pacjentów zastanawia się, na czym polega higienizacja zębów. W naszej klinice odbywa się ona w powiększeniu mikroskopu, zgodnie z protokołem GBT (Guided Biofilm Therapy). Na początku następuje wybarwienie biofilmu. Taki zabieg pomaga w jego usunięciu, sprawiając, że złogi nazębne są łatwiejsze do wykrycia. Po ich uwidocznieniu higienistka przystępuje do usuwania. W tym celu używa piaskarki Airflow prophylaxis master. Uwalnia ona pod ciśnieniem wodę oraz specjalny środek czyszczący, tzw. piasek stomatologiczny, szybko i skutecznie usuwając z powierzchni szkliwa osad i przebarwienia. Piasek wykorzystywany w tego typu zabiegach jest bardzo drobny, bo o wielkości cząstek liczących zaledwie 14 μm. Dzięki temu możliwa jest wysoka precyzja, a zarazem delikatność, a pacjenci nie muszą obawiać się uszkodzenia szkliwa.

Kolejnym etapem jest skaling, który ma na celu usunięcie z powierzchni zębów złogów twardych – kamienia nazębnego. Ta część zabiegu przeprowadzana jest z użyciem narzędzia ultradźwiękowego, zwanego skalerem. Pacjent nie powinien obawiać się bólu, ponieważ procedura może odbyć się w znieczuleniu miejscowym.

Ostatnią fazą higienizacji zębów jest kontrola efektów zabiegu oraz fluoryzacja. Polega ona na pokryciu powierzchni zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru, który ma za zadanie zniwelować przejściową nadwrażliwość oraz wzmocnić i uodpornić szkliwo na działanie bakterii próchnicotwórczych.

Instruktaż jest to niezbędna część wizyty, mająca na celu kontrolę i ewentualną korektę nawyków higienicznych pacjenta.

Ile trwa skaling i piaskowanie?

To, ile trwa skaling i piaskowanie w danym przypadku, zależy m.in. od warunków anatomicznych i ilości kamienia nazębnego. Zazwyczaj na fotelu dentystycznym pacjent musi spędzić od 1 do 1,5 godziny – ponieważ zabieg powinien być przeprowadzony z największą dokładnością.

Zachęcamy wszystkich pacjentów do regularnych badań kontrolnych oraz profesjonalnych zabiegów z zakresu higienizacji jamy ustnej. Profilaktyka to klucz do zdrowego i pięknego uśmiechu!

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.