Higienizacja zębów Reda | Wejherowo | Gdynia | Verde Clinic
Verde Clinic
Cennik
Pakiety zabiegów higienizacyjnych z wykorzystaniem piaskarki Air Flow ONE oraz skalera ultradźwiękowego Dentsply Sirona przeprowadzony w powiększeniu mikroskopu zgodnie z protokołem GBT wraz prezentacją pacjentowi efektu na 3 zdjęciach międzyzabiegowych, w tym z wybarwieniem płytki nazębnej. Dodatkowo instruktaż dot. ewentualnej korekty nawyków codziennej higieny wraz z dopasowaniem ewentualnych preparatów/szczoteczek.
piaskowanie + skaling + instruktaż
250 - 300 zł
piaskowanie + skaling + fluoryzacja + instruktaż
300 - 350 zł
piaskowanie + fluoryzacja + instruktaż
200 - 250 zł

Higienizacja jamy ustnej to ogół profesjonalnych zabiegów profilaktycznych wykonywanych przez higienistkę stomatologiczną. Zaliczają się do nich: skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Higienizacja ma wymiar estetyczny, gdyż pozwala pozbyć się z powierzchni zębów osadów i niewielkich przebarwień, oraz zdrowotny. Regularne usuwanie kamienia zapobiega rozwojowi próchnicy, chorób przyzębia oraz pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Na czym polega higienizacja zębów?

Wielu pacjentów zastanawia się, na czym polega higienizacja zębów. W naszej klinice odbywa się ona w powiększeniu mikroskopu, zgodnie z protokołem GBT (Guided Biofilm Therapy). Na początku następuje wybarwienie biofilmu. Taki zabieg pomaga w jego usunięciu, sprawiając, że złogi nazębne są łatwiejsze do wykrycia. Po ich uwidocznieniu higienistka przystępuje do usuwania. W tym celu używa piaskarki Airflow prophylaxis master. Uwalnia ona pod ciśnieniem wodę oraz specjalny środek czyszczący, tzw. piasek stomatologiczny, szybko i skutecznie usuwając z powierzchni szkliwa osad i przebarwienia. Piasek wykorzystywany w tego typu zabiegach jest bardzo drobny, bo o wielkości cząstek liczących zaledwie 14 μm. Dzięki temu możliwa jest wysoka precyzja, a zarazem delikatność, a pacjenci nie muszą obawiać się uszkodzenia szkliwa.

Kolejnym etapem jest skaling, który ma na celu usunięcie z powierzchni zębów złogów twardych – kamienia nazębnego. Ta część zabiegu przeprowadzana jest z użyciem narzędzia ultradźwiękowego, zwanego skalerem. Pacjent nie powinien obawiać się bólu, ponieważ procedura może odbyć się w znieczuleniu miejscowym.

Ostatnią fazą higienizacji zębów jest kontrola efektów zabiegu oraz fluoryzacja. Polega ona na pokryciu powierzchni zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru, który ma za zadanie zniwelować przejściową nadwrażliwość oraz wzmocnić i uodpornić szkliwo na działanie bakterii próchnicotwórczych.

Instruktaż jest to niezbędna część wizyty, mająca na celu kontrolę i ewentualną korektę nawyków higienicznych pacjenta.

Ile trwa skaling i piaskowanie?

To, ile trwa skaling i piaskowanie w danym przypadku, zależy m.in. od warunków anatomicznych i ilości kamienia nazębnego. Zazwyczaj na fotelu dentystycznym pacjent musi spędzić od 1 do 1,5 godziny – ponieważ zabieg powinien być przeprowadzony z największą dokładnością.

Zachęcamy wszystkich pacjentów do regularnych badań kontrolnych oraz profesjonalnych zabiegów z zakresu higienizacji jamy ustnej. Profilaktyka to klucz do zdrowego i pięknego uśmiechu!

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Pakiet WIOSENNY UŚMIECH

  Kompleksowa higienizacja (scalling, piaskowanie, fluoryzacja) oraz wybielanie laserowe.

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Pakiet obejmuje zabiegi wygładzające na czole i gładziźnie.

  Vouchery na usługi w VC

  Vouchery podarunkowe w dowolnej kwocie na wszystkie usługi dostępne w ofercie naszej kliniki.

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Oferujemy pomoc w doborze spersonalizowanych akcesoriów do higieny jamy ustnej
  Umów wizytę