Cennik
Wkład koronowo-korzeniowy Konstrukcja protetyczna odbudowująca zrąb zęba, osadzona w kanale korzeniowym, umożliwiająca wykonanie korony protetycznej. Cena ustalana jest indywidualnie z uwagi na stosowanie wysoko biozgodnych stopów złota.
950 - 1200 zł + koszt wagi złota
Onlay/overlay/endokorona Rekonstrukcja odtwarzająca anatomię zęba i chroniąca przed urazem zgryzowym.
2100 - 2900 zł
Licówka ceramiczna Odtwarza wargowe, widoczne w uśmiechu powierzchnie zębów.
2500 - 3000 zł
Korona / pkt w moście Ceramiczna odbudowa utraconych tkanek, osadzona na własnym zębie.
2500 - 3000 zł
Korona na implancie Ceramiczna odbudowa utraconych tkanek twardych, osadzona na wszczepie śródkostnym.
3400 - 4900 zł
Korona tymczasowa na implancie (frezowana) Cyfrowo projektowane, frezowane uzupełnienie tymczasowe, zabezpieczające pacjenta estetycznie i funkcjonalnie, osadzona na implancie.
1700 zł
Korona tymczasowa wykonana laboratoryjnie Cyfrowo projektowane, frezowane uzupełnienie tymczasowe, zabezpieczające pacjenta estetycznie i funkcjonalnie.
500-700 zł
Korona tymczasowa Uzupełnienie tymczasowa osadzona na zębie własnym wykonana z polimeru bezpośrednio w gabinecie
400-600 zł
Bonding - Odbudowa z materiału złożonego. Wysokoestetyczna konstrukcja w odcinku przednim odtwarzająca utracone tkanki i przywracającą anatomiczny kształt i kolor zęba.
700-1300 zł
Proteza szkieletowa Ruchome uzupełnienia protetyczne, rekonstruujące częściowe braki w uzębieniu.
3600 - 4000 zł

Potrzebujesz odbudowy zębów? Świetnie trafiłeś – kreowanie pięknych uśmiechów to nasza pasja!

Stworzyliśmy własne laboratorium protetyczne i zadbaliśmy o wysokie kwalifikacje naszej kadry. W odbudowywaniu zębów łączymy naszą wszechstronną wiedzę o narządzie żucia, wysokie poczucie estetyki oraz zaawansowaną technologię. Naszym celem jest przywrócenie prawidłowej funkcji zgryzu oraz polepszenie komfortu życia naszych Pacjentów.

Dowiedz się
więcej
o zabiegu

Protetyka stomatologiczna to dział zajmujący się odtwarzaniem warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznym uszkodzeniu. Przyczyny pojawienia się braków w uzębieniu mogą być różne, np. urazy mechaniczne, choroby oraz zaniedbania związane z profilaktyką stomatologiczną. Braki w uzębieniu mogą powodować problemy ze zgryzem, dysfunkcje w stawie skroniowo – żuchwowym, wady wymowy, a także defekty estetyczne. Suma tych wszystkich sytuacji może wpływać na obniżoną samoocenę. Dentysta protetyk, zajmuje się rehabilitacją zgryzu, oferując skuteczne rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej (oraz dziedzin z nią powiązanych), umożliwiając pacjentowi odzyskanie dawnej funkcjonalności zgryzu, a także naturalnej estetyki uśmiechu.

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy odbudowy stałe i ruchome. Jakie są rodzaje protez zębowych stałych? Należą do nich rozwiązania typu: licówka, inlay, onlay, overlay, endokorona, korona i most protetyczny.

Licówki, najczęściej porcelanowe, stosowane są głównie do korekty defektów estetycznych, takich jak: diastemy, przebarwienia zębów, niewielkie uszkodzenia mechaniczne lub nieprawidłowa pozycja.

Korony są to prace osadzane na zębach własnych pacjenta lub na implantach, mające za zadanie zrekonstruować brakującą część zęba. Ze względu na materiał, z którego zostają wykonane, wyróżniamy, korony metalowe (także złote), pełnoceramiczne lub cyrkonowe.

Jeśli pacjent doświadczył utraty kilku sąsiadujących ze sobą zębów, dentysta protetyk może zaproponować założenie mostu protetycznego. Ten rodzaj odbudowy składa się z koron osadzanych na zębach filarowych lub implantach otaczających lukę oraz przęsła, czyli zębów wypełniających bezzębną przestrzeń, najczęściej porcelanowych.

Po leczeniu kanałowym lekarz protetyk często stosuje rozwiązanie typu inlay, onlay, overlay lub endokorona w celu zabezpieczenia zęba przed urazem zgryzowym.

W protetyce stomatologicznej zastosowanie mają też uzupełnienia ruchome, czyli takie, które pacjent samodzielnie może wyjąć z jamy ustnej i poddać je zabiegom higienizacyjnym. Uzupełnienia tego typu możemy podzielić na: protezy zębowe całkowite (stosowane w przypadku całkowitego bezzębia) i protezy zębowe częściowe (uzupełniające częściowe braki w łukach zębowych). Ze względu na materiał, z którego są wykonywane, wyróżniamy protezy akrylowe, szkieletowe (ze stopów metali) oraz protezy wykonane z materiałów elastycznych.

Ile kosztuje proteza?

To, ile kosztuje proteza zębowa w danych okolicznościach, zależy od kilku czynników – przede wszystkim od typu pracy, materiału, z którego została wykonana i rozległości braków w uzębieniu, które ma rekonstruować.

Profesjonalna protetyka stomatologiczna przywraca estetykę uśmiechu nawet w przypadku dużych braków zębowych. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje proteza zębowa danego typu, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem z zakresu protetyki stomatologicznej i przyjścia na badanie do Verde Clinic, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie Twojego problemu!

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.