Protetyk Wejherowo | Protetyk Reda | Protezy zębowe
Verde Clinic
Cennik
Wkład koronowo-korzeniowy Konstrukcja protetyczna odbudowująca zrąb zęba, osadzona w kanale korzeniowym, umożliwiająca wykonanie korony protetycznej. Cena ustalana jest indywidualnie z uwagi na stosowanie wysoko biozgodnych stopów złota.
400 - 500 zł + koszt wagi złota
Onlay/overlay/endokorona Rekonstrukcja odtwarzająca anatomię zęba i chroniąca przed urazem zgryzowym.
1400 - 1600 zł
Licówka ceramiczna Odtwarza wargowe, widoczne w uśmiechu powierzchnie zębów.
1600 - 2000 zł
Korona / pkt w moście Ceramiczna odbudowa utraconych tkanek, osadzona na własnym zębie.
1700 - 2200 zł
Korona na implancie Ceramiczna odbudowa utraconych tkanek twardych, osadzona na wszczepie śródkostnym.
2500 - 3500 zł
Korona tymczasowa na implancie (frezowana) Cyfrowo projektowane, frezowane uzupełnienie tymczasowe, zabezpieczające pacjenta estetycznie i funkcjonalnie.
450 zł
Proteza szkieletowa Ruchome uzupełnienia protetyczne, rekonstruujące częściowe braki w uzębieniu.
2000 - 2500 zł

Protetyka stomatologiczna to dział zajmujący się odtwarzaniem warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznym uszkodzeniu. Przyczyny pojawienia się braków w uzębieniu mogą być różne, np. urazy mechaniczne, choroby oraz zaniedbania związane z profilaktyką stomatologiczną. Braki w uzębieniu mogą powodować problemy ze zgryzem, dysfunkcje w stawie skroniowo – żuchwowym, wady wymowy, a także defekty estetyczne. Suma tych wszystkich sytuacji może wpływać na obniżoną samoocenę. Dentysta protetyk, zajmuje się rehabilitacją zgryzu, oferując skuteczne rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej (oraz dziedzin z nią powiązanych), umożliwiając pacjentowi odzyskanie dawnej funkcjonalności zgryzu, a także naturalnej estetyki uśmiechu.

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy odbudowy stałe i ruchome. Jakie są rodzaje protez zębowych stałych? Należą do nich rozwiązania typu: licówka, inlay, onlay, overlay, endokorona, korona i most protetyczny.

Licówki, najczęściej porcelanowe, stosowane są głównie do korekty defektów estetycznych, takich jak: diastemy, przebarwienia zębów, niewielkie uszkodzenia mechaniczne lub nieprawidłowa pozycja.

Korony są to prace osadzane na zębach własnych pacjenta lub na implantach, mające za zadanie zrekonstruować brakującą część zęba. Ze względu na materiał, z którego zostają wykonane, wyróżniamy, korony metalowe (także złote), pełnoceramiczne lub cyrkonowe.

Jeśli pacjent doświadczył utraty kilku sąsiadujących ze sobą zębów, dentysta protetyk może zaproponować założenie mostu protetycznego. Ten rodzaj odbudowy składa się z koron osadzanych na zębach filarowych lub implantach otaczających lukę oraz przęsła, czyli zębów wypełniających bezzębną przestrzeń, najczęściej porcelanowych.

Po leczeniu kanałowym lekarz protetyk często stosuje rozwiązanie typu inlay, onlay, overlay lub endokorona w celu zabezpieczenia zęba przed urazem zgryzowym.

W protetyce stomatologicznej zastosowanie mają też uzupełnienia ruchome, czyli takie, które pacjent samodzielnie może wyjąć z jamy ustnej i poddać je zabiegom higienizacyjnym. Uzupełnienia tego typu możemy podzielić na: protezy zębowe całkowite (stosowane w przypadku całkowitego bezzębia) i protezy zębowe częściowe (uzupełniające częściowe braki w łukach zębowych). Ze względu na materiał, z którego są wykonywane, wyróżniamy protezy akrylowe, szkieletowe (ze stopów metali) oraz protezy wykonane z materiałów elastycznych.

Ile kosztuje proteza?

To, ile kosztuje proteza zębowa w danych okolicznościach, zależy od kilku czynników – przede wszystkim od typu pracy, materiału, z którego została wykonana i rozległości braków w uzębieniu, które ma rekonstruować.

Profesjonalna protetyka stomatologiczna przywraca estetykę uśmiechu nawet w przypadku dużych braków zębowych. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje proteza zębowa danego typu, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem z zakresu protetyki stomatologicznej i przyjścia na badanie do Verde Clinic, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie Twojego problemu!

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Pakiet WIOSENNY UŚMIECH

  Kompleksowa higienizacja (scalling, piaskowanie, fluoryzacja) oraz wybielanie laserowe.

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Pakiet obejmuje zabiegi wygładzające na czole i gładziźnie.

  Vouchery na usługi w VC

  Vouchery podarunkowe w dowolnej kwocie na wszystkie usługi dostępne w ofercie naszej kliniki.

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Oferujemy pomoc w doborze spersonalizowanych akcesoriów do higieny jamy ustnej
  Umów wizytę