Stomatologia zachowawcza Reda | Wejherowo | Władysławowo
Verde Clinic
Cennik
Odbudowa kompozytowa Wypełnienie materiałem złożonym Enamel Bio, odzwierciedlające jego anatomiczny kształt i kolor, przeprowadzane w znieczuleniu podanym metodą elektroniczną oraz w powiększeniu mikroskopu i izolacji koferdamu. Cena jest uzależniona od rozległości ubytku:
mała
200 - 250 zł
średnia
250 - 300 zł
duża
300 - 350 zł
Leczenie nadwrażliwości Zabezpieczenie preparatami o wysokim stężeniu fluoru.
150 zł
Opatrunek Zabezpieczenie materiałem tymczasowym, uwalniającym fluor, który wzmacnia tkanki zęba.
150 zł

Dziedzina, którą jest stomatologia zachowawcza, koncentruje się na utrzymaniu zębów pacjenta w zdrowiu przez jak najdłuższy czas. Obejmuje najważniejsze zabiegi związane z leczeniem próchnicy i jej powikłań.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza jest to zbiór zabiegów, mających na celu utrzymanie zębów w zdrowiu i funkcji z poszanowaniem ich anatomii i estetyki. Zajmuje się profilaktyką przeciwpróchnicową oraz leczeniem powstałych już ubytków. Regularnie poddawanie się zabiegom z zakresu stomatologii zachowawczej to najlepsza droga do utrzymania pięknego uśmiechu.

Leczenie próchnicy

Jeśli próchnica znajduje się we wczesny stadium, które objawia się wystąpieniem białych plamek na powierzchni zębów, wykonuje się zabieg fluoryzacji. Po uprzednim oczyszczeniu zębów, nakładany jest na nie żel, pianka lub pasta z dużą zawartością fluoru. Pozwala to na remineralizację widocznych już zmian, a także zahamowanie dalszego rozwój próchnicy. Za wykonywanie tych zabiegów odpowiada higienistka.

Gdy próchnica jest bardziej zaawansowana, a w zębach powstały ubytki, należy je odpowiednio opracować i uzupełnić. Przed zabiegiem zakładany jest koferdam, który pozwala stworzyć barierę antyseptyczną, utrzymać suchość w okolicy pola zabiegowego oraz poprawić jego widoczność. Następnie dentysta oczyszcza dokładnie ząb ze zmian próchnicowych. Ubytki wypełniane są za pomocą uzupełnień kompozytowych – materiałów o wysokiej trwałości, które doskonale imitują naturalne tkanki. Dzięki nim efekty pracy stomatologa prezentują się niezwykle estetycznie i są właściwie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Cały proces wykonywany jest przy użyciu mikroskopu, co sprawia, że praca wykonana jest z dużą dokładnością i precyzją.

Kiedy próchnica sięga już miazgi zęba, mamy do czynienia z jej bardzo zaawansowanym powikłaniem. W takim przypadku zazwyczaj ząb jest już mocno uszkodzony, często z okresowym bólem. Koniecznym staje się usunięcie zainfekowanej miazgi z jego kanałów, wydezynfekowanie ich, precyzyjne oczyszczenie a następnie szczelne wypełnienie oraz zabezpieczenie części koronowej . Cały proces nazywamy leczeniem kanałowym zęba.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Pakiet WIOSENNY UŚMIECH

  Kompleksowa higienizacja (scalling, piaskowanie, fluoryzacja) oraz wybielanie laserowe.

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Pakiet obejmuje zabiegi wygładzające na czole i gładziźnie.

  Vouchery na usługi w VC

  Vouchery podarunkowe w dowolnej kwocie na wszystkie usługi dostępne w ofercie naszej kliniki.

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Oferujemy pomoc w doborze spersonalizowanych akcesoriów do higieny jamy ustnej
  Umów wizytę