W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnej technologii CAD/CAM, która pozwala na cyfrowe projektowanie, a następnie komputerowo wspomagane tworzenie uzupełnień protetycznych. To doskonała i precyzyjna cyfrowa alternatywa dla tradycyjnych technik odbudowywania zniszczonych lub utraconych zębów. System projektuje, a w dalszej kolejności frezuje uzupełnienie.

Jak wykorzystujemy CAD/CAM w stomatologii?

Wykorzystanie CAD/CAM w stomatologii pozwala nam tworzyć następujące prace protetyczne:

 • korony,
 • mosty protetyczne (także na implantach),
 • precyzyjne elementy wykorzystywane w implantoprotetyce,
 • prace typu: inlay, onlay, overlay, endokorona,
 • prace tymczasowe,
 • szyny,
 • szablony.

Tradycyjny sposób wykonania uzupełnień protetycznych oparty jest na wielu etapach działań – od wykonania wycisków, odlania modeli, po procedury techniczne w pracowni protetycznej i transport. Wymaga to od pacjenta obecności na kilku wizytach. Technologia CAD/CAM znacznie skróciła cały proces, do tego stopnia, że w niektórych przypadkach prace możemy wykonać nawet podczas jednej wizyty.

Co wyróżnia prace tworzone w systemie CAD/CAM?

System CAD/CAM pozwala na tworzenie prac idealnie pasujących do opracowanego filaru i warunków w jamie ustnej. Technologia ta umożliwia wykonanie uzupełnień protetycznych doskonale odwzorowujących zaplanowany kształt z wykorzystaniem szerokiej gamy materiałów, takich jak: tlenek cyrkonu, kompozyt lub stop metali. Dodatkową jej zaletą jest fakt, że pacjent ma możliwość wglądu w cały proces komputerowego projektowania uzupełnienia, a więc widzi, jak będzie wyglądał finalny jego efekt.

Jak przebiega wizyta w gabinecie z CAD/CAM?

Pacjent, aby uzyskać odbudowę protetyczną, w pierwszej kolejności ma pobrany wycisk elektroniczny. W tym celu używany jest skaner wewnątrzustny. Otrzymany wirtualny model eliminuje konieczność wykonania tradycyjnego wycisku, co bywa nieprzyjemne dla pacjenta, a przy tym obarczone jest pewnym ryzykiem błędu. Na podstawie uzyskanego cyfrowego wycisku projektowana jest praca protetyczna. Mamy pełen jej ogląd – możemy ją swobodnie dostosować do przestrzeni, którą ma zajmować. Wszystko to znacznie skraca czas pracy i zapewnia wysoką dokładność. Gotowy projekt trafia do frezarki, która wycina zaplanowaną bryłę z bloku materiału. Wycięta praca jest następnie wypolerowana i przygotowana do ostatniego etapu, czyli osadzenia w jamie ustnej pacjenta.

Jeśli jesteś ciekaw, czy uzupełnienia protetyczne tworzone w technologii CAD/CAM są rozwiązaniem właściwym dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu z rejestracją Verde Clinic.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.