Cennik
Wszczepienie implantu Odtworzenie korzenia brakującego zęba przy pomocy najwyższej jakości, tytanowego, biozgodnego wszczepu śródkostnego, który idealnie współintegruje się z organizmem człowieka, zabezpiecza strukturę kostną oraz stanowi podstawę do przyszłej odbudowy protetycznej.
2500 - 3500 zł
Korona na implancie Ceramiczna odbudowa utraconych tkanek twardych, osadzona na wszczepie śródkostnym.
3000 - 3500 zł
Korona tymczasowa na implancie (frezowana) Cyfrowo projektowane, frezowane uzupełnienie tymczasowe, zabezpieczające pacjenta estetycznie i funkcjonalnie.
600 zł

Piękny uśmiech to szczęśliwe życie, z którego można korzystać w pełni. Z różnych przyczyn jednak, w każdym wieku można doznać utraty zęba, co wpłynie nie tylko na estetykę, ale również na codzienne życie i funkcje zgryzu.

Dowiedz się, jakie są konsekwencje życia z ubytkami oraz dlaczego implanty są najlepszą drogą do odzyskania pełnego uśmiechu i zdrowia.

Konsekwencje życia bez implantów

Zanik kości szczęki

Zmiana rysów twarzy

Przesunięcie sąsiednich zębów

Dysfunkcje stawu
skroniowo-żuchwowego

Recesja dziąseł

Obniżony komfort życia

Korzyści z założenia implantów

Zdrowe kości

Prawidłowe rysy twarzy

Najwyższa estetyka

Łatwa higiena

W odczuciu jak własne zęby

Rozwiązanie na całe życie

Chcesz być naszym Pacjentem?

Umów wizytę

Leczenie implantologiczne

Potrzebne leczenie implantologiczne? W Verde Clinic znajdziemy optymalne rozwiązanie dla każdego przypadku.

Utrata zęba to przykre doświadczenie. Tylko wzorowy jakościowo implant może zrekompensować tę stratę, dlatego w Verde Clinic korzystamy wyłącznie z zaawansowanych technologicznie materiałów czołowych producentów. Posiadamy też własny tomograf komputerowy, co gwarantuje precyzyjną diagnostykę na miejscu. Leczenie implantologiczne u nas to pewny sposób na trwały i piękny uśmiech.

Dowiedz się
więcej
o zabiegu

Implant stomatologiczny to wszczep śródkostny, który wprowadzony do kości szczęki lub żuchwy, pełni funkcję korzenia po utracie zęba. Wykonany jest z tytanu, wyróżniającego się wysoką biokompatybilnością, dzięki czemu dochodzi do osteointegracji, czyli całkowitego zrośnięcia implantu zębowego z kością. Ponadto implanty powstrzymują fizjologiczny proces zaniku kości, który agresywnie postępuje w wyniku utraty zęba. Na wszczepionym implancie umieszczona zostaje odbudowa protetyczna, rekonstruująca utraconą koronę zęba. Rozwiązanie tego rodzaju jest alternatywą dla klasycznych uzupełnień protetycznych, takich jak mosty i protezy osiadające, oraz jest niezależne od pozostałych zębów.

Implanty umożliwiają odtworzenie braków zębowych, dzięki czemu pacjent odzyskuje naturalny, estetyczny wygląd uzębienia. Odbudowują funkcjonalność zgryzu, przywracają komfort żucia i prawidłową artykulację.

implanty

Jakie implanty zębów wybrać?

Jedyne stosowane w gabinetach stomatologicznych rozwiązania to implanty tytanowe. Mają kształt cylindra lub stożka z uformowanym na nich gwintem, na którym osadzana jest odbudowa protetyczna, czyli korona, most lub proteza. Ponadto są biozgodne, a więc doskonale tolerowane przez organizm ludzki, dlatego z powodzeniem mogą być zastosowane w większości przypadków klinicznych.

U pacjentów, którzy utracili uzębienie na długo przed zabiegiem dochodzi do zaniku wyrostka zębodołowego oraz powiększenia pneumatyzacji zatoki szczękowej. Ilość dostępnej kości staje się zbyt mała, aby móc wszczepić implant zębowy. Dlatego decydując się na implanty stomatologiczne, powinniśmy mieć świadomość, że w niektórych sytuacjach klinicznych mogą być wymagane dodatkowe zabiegi, w celu stworzenia warunków kostnych do wprowadzenia implantu. Do wspomnianych zabiegów zaliczają się: podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) oraz augmentacja kości. Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych technik, dochodzi do rekonstrukcji (odbudowy kości), co pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegu.

Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się pacjentom rzucenie palenia. Nikotyna zawarta w produktach tytoniowych powoduje zaburzenia krążenia w okolicznych tkankach, co spowalnia proces gojenia i utrudnia osteointegrację. Ponadto palenie papierosów powoduje również wzrost aktywności bakterii odpowiedzialnych za periimplantitis (zapalenie wokół wszczepu). Wszystko to może doprowadzić do dezintegracji implantu, czyli jego utraty. Dlatego, gdy pacjent decyduje się na zabieg, choć nie zerwał z nałogiem, nie otrzyma gwarancji od producenta. W przypadku stosowania się do zaleceń, udzielana jest ona często dożywotnio.

implanty gdynia, rumia, wejherowo

Ile kosztują implanty zębów?

To, ile kosztują implanty zębów w danym przypadku, zależy od szeregu czynników, np. od zastosowanego systemu i rodzaju użytych materiałów. Wyceny przygotowujemy indywidualnie dla każdego pacjenta. Po przeprowadzonym badaniu i analizie wyników badań dodatkowych, ustalamy koszt pełnego leczenia implantoprotetycznego. Kwota ta zawiera cenę samego implantu, łącznika oraz osadzonej na nim porcelanowej korony. Zapraszamy również do zapoznania się z cennikiem naszej kliniki.

Co jeść po wszczepieniu implantu?

Niezwykle istotne wydaje się pytanie, co jeść po wszczepieniu implantu. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci powinni powstrzymywać się od spożywania pokarmów aż do ustąpienia znieczulenia miejscowego. Po drugie należy pamiętać, żeby przez pierwsze dni po zabiegu wybierać pokarmy miękkie, płynne lub półpłynne, niezbyt gorące, najlepiej podane w temperaturze pokojowej, aby nie utrudniać procesu gojenia. Zalecane jest unikanie w tym czasie pokarmów twardych i chrupiących, które mogłyby podrażniać zabliźniającą się tkankę.

Oprócz zachowywania właściwej diety pozabiegowej, należy stosować się do otrzymanych od lekarza pozostałych zaleceń. Przez pierwsze godziny po zabiegu warto przykładać zimny okład do policzka, aby zmniejszyć ewentualny obrzęk. Nie można zapomnieć o przyjmowaniu zapisanego przez dentystę antybiotyku, który chroni organizm przed powstaniem stanu zapalnego. Przede wszystkim pacjenci powinni pamiętać o zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej, tak aby nie dopuścić do zainfekowania rany. Na początku można ograniczyć się do samego płukania antybakteryjnym płynem. Najlepiej, aby czynność powtarzać po każdym posiłku. Delikatne szczotkowanie najczęściej można włączyć w drugiej dobie. Po implantacji należy także unikać alkoholu i tytoniu, które wydłużają gojenie rany, upośledzając zdolności regeneracyjne tkanek. Przez pierwsze tygodnie od wykonania zabiegu niewskazane jest wykonywanie czynności, które podnoszą temperaturę w jamie ustnej, czyli np. korzystanie z sauny, opalanie się czy podejmowanie dużego wysiłku.

Verde Clinic oferuje pacjentom profesjonalne leczenie implantologiczne i implantoprotetyczne. Zapraszamy na konsultację – wspólnie znajdziemy sposób na przywrócenie Ci dawnej funkcji uzębienia i estetyki uśmiechu!

Nasze referencje

Opinie

Implanty w Verde Clinic to gwarancja jakości i trwałości. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu zespołu oraz precyzyjności z jaką wykonują swoją pracę. Teraz mogę uśmiechać się bez obaw!
Byłam zdumiona profesjonalizmem personelu w Verde Clinic. Zajęli się mną tak jak człowiek oczekuje. Miałam implanty robione i wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów.
Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu zespołu Verde Clinic, leczenie implantologiczne przebiegło pomyślnie. Teraz mogę cieszyć się mocnymi i zdrowymi zębami.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.