Leczenie nawet najbardziej zniszczonych zębów? Dla nas to nie problem!
Ratujemy endodontycznie (leczenie kanałowe) każdego zęba. Umożliwiają nam to nasze nowoczesne mikroskopy czołowych amerykańskich i niemieckich producentów. Wykorzystujemy też zaawansowany technologicznie laser do pracy w obrębie tkanek miękkich. Te rozwiązania gwarantują nam maksimum precyzji podczas opracowywania kanałów, a tym samym wysokie bezpieczeństwo Pacjenta i skrócenie czasu zabiegu.
Nieustanny rozwój technologii medycznej dostarcza nowych rozwiązań w stomatologii oraz usprawnia pracę specjalistów. Jednym z takich rozwiązań jest mikroskop zabiegowy używany w leczeniu kanałowym. Zastosowanie wysokiej klasy mikroskopu umożliwia lekarzowi precyzyjne wykonanie zabiegu, dzięki dobremu oświetleniu pola zabiegowego. Ponadto duże powiększenie pozwala dostrzec trudno dostępne miejsca.
Leczenie kanałowe
Wykonanie leczenia endodontycznego jest konieczne w przypadku, gdy pacjent doświadczył nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, czyli tkanki znajdującej się w jego kanałach i komorze. Podczas leczenia kanałowego wnętrze zęba zostaje oczyszczone z zainfekowanej tkanki, wydezynfekowane, a jego kanały szczelnie wypełnione przeznaczonymi do tego celu materiałami. Skuteczność i powodzenie leczenia kanałowego uwarunkowane jest jego przebiegiem i jakością, jak również sposobem odbudowy utraconych tkanek. W ten sposób endodonta zapobiega ryzyku namnażania się bakterii w przyszłości.

Współczesna endodoncja oferuje nowoczesne rozwiązania, pozwalające wyleczyć zęby, które w przeszłości zostałyby zakwalifikowane do usunięcia. Przy użyciu mikroskopu endodonta jest w stanie dostrzec trudno dostępne i nieosiągalne dla nieuzbrojonego oka miejsca, takie jak: cieśnie, zachyłki czy odgałęzienia kanałów lub ich dodatkową liczbę. Nowoczesne, elastyczne narzędzia kanałowe umożliwiają opracowanie kanałów korzeniowych charakteryzujących się anomaliami anatomicznymi, takimi jak: zakrzywienia, nieregularność kształtu czy ich ilość. Wszystkie zabiegi endodontyczne przeprowadzane są w izolacji pola zabiegowego przy użyciu koferdamu. Dzięki zablokowaniu dostępu śliny do systemu kanałów, ograniczona jest możliwość reinfekcji tej przestrzeni bakteriami bytującymi w jamie ustnej.
Dzięki wyżej wymienionym udogodnieniom możliwe jest wyleczenie powikłań powstałych podczas pierwotnego leczenia kanałowego. Do najczęstszych powodów konieczności przeprowadzenia powtórnego leczenia kanałowego należą:
- zmiany okołowierzchołkowe,
- złamanie narzędzia kanałowego,
- obliteracja – zwapnienie kanałów,
- zębiniaki – zwapnienia w komorze zęba,
- trudność w dostępie do wszystkich kanałów oraz brak możliwości wypełnienia ich na pełną długość podczas pierwotnego leczenia kanałowego.

Czy leczenie kanałowe boli?
Wielu pacjentów zwraca się z pytaniem, czy leczenie kanałowe boli? Dzięki zastosowaniu skutecznego i bezpiecznego znieczulenia miejscowego, leczenie kanałowe jest bezbolesne. Po wykonaniu zabiegu mogą jednak występować pewne dolegliwości, takie jak: nadwrażliwość na dotyk i ból zęba przy nagryzaniu. Związane jest to z reakcją tkanek otaczających leczony ząb, która ustępuje po około dwóch tygodniach.
Ile kosztuje leczenie kanałowe?
Koszt leczenia kanałowego uzależniony jest od wielu czynników. Pierwszym z nich jest ilość kanałów w danym zębie, czyli jego anatomia. Kolejnym – występowanie utrudnień w postaci perforacji, złamanych narzędzi czy obliteracji. Dodatkowo wpływ ma koszt wysokospecjalistycznych narzędzi używanych podczas leczenia.
Celem ustalenia dokładnej wyceny leczenia kanałowego, zapraszamy na wizytę konsultacyjną. Lekarz endodonta na podstawie wywiadu, badań rtg i /lub cbct wykona kosztorys leczenia.