Nakładki ortodontyczne Pro Smile to przezroczysty aparat na zęby, który działa na zasadzie wywierania kontrolowanej siły na uzębienie. Z dnia na dzień zęby przesuwane są w odpowiednim kierunku, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Nakładki korekcyjne, w przeciwieństwie do stałych aparatów ortodontycznych, można zdjąć w każdym momencie, np. przed jedzeniem, i ponownie założyć. Nakładki nie tylko są wygodne w noszeniu, ale także niemal niewidoczne na zębach. Nie wywołują także dyskomfortu i podrażnień, który zdarza się przy noszeniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Z tego względu pacjenci, wybierający leczenie aparatem Pro Smile, zyskują duży komfort i estetykę.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne – przebieg leczenia

Leczenie nakładkami na zęby Pro Smile rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której dentysta zapoznaje się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta oraz stanem jego uzębienia. Jeśli zęby wymagają oczyszczenia z płytki zębowej i kamienia lub wyleczenia próchnicy – na początku przeprowadzamy zabiegi higienizacji zębów i wypełnienie ubytków.

Nasza klinika posiada nowoczesny skaner wewnątrzustny, co umożliwia nam wykonanie niezwykle precyzyjnego i komfortowego dla pacjenta cyfrowego wycisku zębów. Na podstawie skanu 3D zapoznajemy go z wizualizacją jego metamorfozy zębów. Dzięki temu nasi pacjenci mogą zapoznać się z efektami leczenia, zanim jeszcze zostanie rozpoczęte.

Jeśli pacjent podejmuje decyzję o kontynuowaniu działań, laboratorium stomatologiczne wykonuje dla niego spersonalizowane nakładki Pro Smile. Każda nakładka ortodontyczna idealnie pasuje do łuku zębowego, gdyż przygotowana jest na podstawie cyfrowego wycisku zębów. Odbierając zestawy aparatów Pro Smile, pacjent otrzymuje od nas także instrukcję obsługi oraz pudełko do codziennego ich przechowywania.

Nakładki na zęby należy stosować w kolejności chronologicznej. Każda para noszona jest przez około 2 tygodnie, a następnie samodzielnie wymieniana na nową. Co najmniej raz na dwa miesiące wymagana jest wizyta kontrolna u ortodonty. Nakładki na zęby Pro Smile mogą być wykorzystywane w korygowaniu niewielkich i średnich niedoskonałości zębów. Czas leczenia jest różny dla każdego przypadku. Średnio trwa od 3 do 12 miesięcy.

W celu utrwalenia efektu leczenia ortodontycznego zalecane jest noszenie aparatu retencyjnego przez pierwsze 6 tygodni po zakończeniu korekcji zębów.

Pro Smile – dla kogo przezroczysty aparat na zęby?

Nakładki Pro Smile mogą być stosowane w leczeniu wad zgryzu młodzieży i osób dorosłych, które posiadają wyrżnięte wszystkie zęby stałe. Leczeniem tego rodzaju aparatem ortodontycznym rozwiązuje problemy takie jak nieestetyczne szpary międzyzębowe, stłoczone zęby, zgryz otwarty, głęboki, czy też krzyżowy.

Nakładki Pro Smile wyróżniają się niezwykłą estetyką, dlatego wybierają je pacjenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na mocno widoczny aparat. Tworzywo, z jakiego są wykonane jest naturalne dla organizmu człowieka, dlatego ten rodzaj leczenia cieszy się dużą popularnością u osób wykazujących reakcję alergiczną na metale.

Warto także wspomnieć o samodyscyplinie. Warunkiem uzyskania doskonałych rezultatów leczenia ortodontycznego jest aktywna współpraca pacjenta, czyli dbanie o to, aby nakładki korekcyjne nosić przez 22 godziny na dobę. Pacjentom, którzy należą do tych mniej zdyscyplinowanych, zalecamy rozważenie tego wyboru.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.