Verde Clinic
Cennik
Przegląd Badanie przy użyciu mikroskopu i kamery wewnątrzustnej. Ocena potrzeb stomatologicznych i konieczności wykonania dodatkowej diagnostyki. Prezentacja wykonanych ujęć na monitorze. Omówienie i wydruk diagramu badania.
100 zł
Konsultacja specjalistyczna Badanie wybranej okolicy, ocena wysokospecjalistyczna określonego przypadku i zasadności wykonania danych procedur medycznych, prezentacja ujęć i wyników badań na monitorze.
150 - 200 zł
RVG Tzw. zdjęcie punktowe, wykonywane innowacyjną techniką, redukującą promieniowanie RTG aż do 90%. Projekcja wykonywana bezpośrednio na fotelu, w trakcie trwania zabiegu. Możliwość otrzymania kopii na nośniku cyfrowym.
40 zł
OPG Tzw. zdjęcie panoramiczne, ukazujące wszystkie zęby szczęki i żuchwy wraz z otaczającą je kością. Umożliwia ocenę niewidocznych w badaniu wewnątrzustnym struktur. Możliwość otrzymania kopii na nośniku cyfrowym.
80 zł
CBCT Trójwymiarowe badanie radiologiczne przy użyciu tomografu komputerowego, obejmujące zaznaczoną okolicę. Możliwość otrzymania kopii badania na nośniku cyfrowym.
punktowe
100 zł
łuk lub 1/2
300 zł
całość
450 zł

Rentgenodiagnostyka to jeden z kluczowych elementów w diagnostyce stomatologicznej. Umożliwia ona ocenę anatomii zębów oraz tkanek otaczających, postawienie trafnej diagnozy, a co za tym idzie, skuteczne leczenie. RTG zlecamy min. przed każdym leczeniem kanałowym, usunięciem zęba, leczeniem ortodontycznym, wszczepieniem implantów i leczeniem protetycznym. Badanie to trwa kilka minut i jest bezbolesne. W zależności od prowadzonego leczenia wykonuje się następujące zdjęcia RTG zębów: punktowe, panoramiczne i cefalometryczne.

Co to jest diagnostyka obrazowa?

Odpowiedź na pytanie “co to jest diagnostyka obrazowa” dotyczy nie tylko stomatologii, ale w ogóle medycyny. Otóż jest to dziedzina diagnostyki umożliwiająca wykrycie zmian chorobowych w organizmie. W stomatologii wykorzystuje się najczęściej promieniowanie rentgenowskie – rentgenografię (RTG) i tomografię komputerową (TK). Choć dawki promieniowania stosowane do przeprowadzenia wspomnianych badań są znikome i bezpieczne dla organizmu, nie zaleca się jednak wykonywania ich kobietom w ciąży.

Prześwietlenie zębów – co na nim widać?

Prześwietlenie zębów – tak w języku potocznym nazywa się stomatologiczne badanie RTG. W zależności od planowanego leczenia i tego, co ma być uwidocznione na zdjęciu rentgenowskim, decydujemy się na jedno z poniższych badań.

1. Zdjęcie punktowe

Ten najczęściej wykonywany typ zdjęcia charakteryzuje się dużą dokładnością i niewielkim zakresem, obejmuje wybrane zęby lub grupy zębów. Uwidacznia on koronę, korzeń zęba oraz tkanki twarde znajdujące się w najbliższym sąsiedztwie. Zdjęcie punktowe przydatne jest podczas analizy anatomii korzeni, przestrzeni komory miazgi i kanałów korzeniowych oraz diagnostyki próchnicy powierzchni stycznych.

2. Zdjęcie panoramiczne/pantomograficzne

Ten rodzaj zdjęcia cechuje szeroki zakres obrazowania, uwidacznia przestrzeń od zatok szczękowych aż po gałęzie i trzon żuchwy oraz wszystkie zęby, również te nadliczbowe, zatrzymane czy zawiązki zębów niewyrżniętych. Ze względu na swój charakter zdjęcie to jest niezbędnym minimum podczas badania stomatologicznego czy planowania kompleksowego leczenia.

3. Tomografia wiązki stożkowej CBCT

Jest to najdokładniejsze badanie z zakresu rentgenodiagnostyki. Wykorzystuje promienie RTG, które przyjmują postać wiązki stożkowej. Przewagą CBCT nad klasyczną tomografią komputerową jest to, że urządzenie takie wytwarza mniejszą dawkę promieniowania. Tomografia komputerowa wiązki stożkowej umożliwia uzyskanie precyzyjnych, trójwymiarowych obrazów struktur anatomicznych szczęki, żuchwy, zatok, twarzoczaszki, a także stawów skroniowo-żuchwowych. W stomatologii wykorzystujemy CBCT do analizy położenia i przebiegu struktur anatomicznych oraz planowania z zakresu implantologii, chirurgii stomatologicznej czy endodoncji.

Badania RTG lub CBCT należy wykonywać tak często, jak wymaga tego stan uzębienia pacjenta oraz prowadzone działania. O konieczności wykonania którejkolwiek z wyżej wymienionych projekcji decyduje lekarz prowadzący, po wcześniejszym zbadaniu pacjenta.

W razie wątpliwości bądź pytań odnośnie diagnostyki obrazowej dostępnej w Verde Clinic, zapraszamy do kontaktu.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Pakiet WIOSENNY UŚMIECH

  Kompleksowa higienizacja (scalling, piaskowanie, fluoryzacja) oraz wybielanie laserowe.

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Pakiet obejmuje zabiegi wygładzające na czole i gładziźnie.

  Vouchery na usługi w VC

  Vouchery podarunkowe w dowolnej kwocie na wszystkie usługi dostępne w ofercie naszej kliniki.

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Oferujemy pomoc w doborze spersonalizowanych akcesoriów do higieny jamy ustnej
  Umów wizytę