Cennik
Adaptacja wraz z przeglądem Wprowadzenie małego pacjenta w tematykę leczenia stomatologicznego. Wykonanie badania jamy ustnej przy użyciu kamery wewnątrzustnej wraz z oceną potrzeb stomatologicznych, omówieniem profilaktyki próchnicy i ewentualnych wad zgryzu oraz rekomendacje w tym zakresie.
350 - 400 zł
Kolejny przegląd Opcja dla małych pacjentów, którzy byli już naszymi pacjentami. Wykonanie badania jamy ustnej przy użyciu kamery wewnątrzustnej, mikroskopu wraz z omówieniem diagramu przeglądu.
200 zł
Kompozytowa odbudowa zęba mlecznego Leczenie próchnicy z założeniem kolorowego wypełnienia Twinky Star. Kolory wybiera mały pacjent. Cena jest uzależniona od wielkości ubytku.
300 - 450 zł
Leczenie kanałowe zęba mlecznego z odbudową Procedura pozwalająca na zachowanie zęba mlecznego dotkniętego zaawansowanym procesem próchnicowym wraz z rekonstrukcją części koronowej aż do momentu wymiany na ząb stały.
700 - 1200 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego Usunięcie zęba w znieczuleniu miejscowym podanym metodą elektroniczną.
350 - 500 zł
Lakowanie bruzd Zabezpieczenie zęba przed rozwojem próchnicy przy użyciu laku szczelinowego.
250 - 350 zł
Opatrunek w zębie mlecznym Zabezpieczenie zęba przed dalszym rozwojem próchnicy przy użyciu materiału tymczasowego.
300 - 400 zł

CZEŚĆ, POZNAJMY SIĘ!

Jesteśmy dwa zdrowe ząbki - Verduś i Celinka. Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę! Twoi rodzice znajdą na niej ważne informacje, które pomogą im doskonale zadbać o Twoje zęby. Zdradzimy Ci nasz sekret… To, co najbardziej lubi każdy ząbek, to częste mycie i czyszczenie.

Stomatologia dziecięca to dziedzina zajmująca się leczeniem zębów i chorób jamy ustnej najmłodszych pacjentów oraz prowadzeniem skutecznej profilaktyki przeciwpróchnicowej. Ze względu na różnice w budowie układu stomatognatycznego dzieci i dorosłych pacjentów, a także wrażliwość naszych pociech, lekarz specjalizujący się w stomatologii dziecięcej musi wyróżniać się nie tylko doświadczeniem i znajomością najskuteczniejszych metod leczenia, lecz także wiedzą z zakresu psychologii dziecięcej.

Czym zajmuje się stomatolog dziecięcy?

Stomatolog dziecięcy (pedodonta) to specjalista, który dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę dentystyczną dzieciom od wieku niemowlęcego aż do osiągnięcia przez nie dojrzałości. Nie tylko zwalcza choroby zębów i jamy ustnej małego pacjenta, lecz także dba o to, by zabezpieczyć jego zęby przed próchnicą. Co więcej, dzieli się zarówno z dzieckiem, jak i jego rodzicami, wiedzą z zakresu profilaktyki próchnicy, wad zgryzu oraz zasad zdrowego odżywiania i utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej.

STOMATOLOG? A KTO TO TAKI?

Czy wiesz, kim jest stomatolog? Tak! To ktoś, kto leczy zęby! A stomatolog dziecięcy? To łatwe, on leczy zęby u dzieci! Sprawdza, czy jest im dobrze, a jeśli się popsuły, szybko je naprawia. Umie to robić, ponieważ wszystko o nich wie!

Jak już zaznaczono, niezwykle istotne w pracy stomatologa dziecięcego jest właściwe podejście do pacjentów. To od pierwszych wizyt w gabinecie w dużej mierze zależy to, w jaki sposób dziecko będzie postrzegało spotkania ze stomatologiem w przyszłości. W Verde Clinic cały personel dba o komfort małych pacjentów nie tylko w trakcie zabiegów, ale także stara się maksymalnie umilić dzieciom pozostały czas spędzony w naszej klinice. Dlatego też na szczególnych gości czekają interesujące bajki, kolorowanki, rysunkowe zagadki i naklejki „dzielny pacjent”. Mali bohaterowie otrzymają także specjalny dyplom potwierdzający ich odwagę, kalendarz mycia ząbków lub zabawkę. Dodatkową atrakcję stanowią także wyjątkowe linie tematyczne dla najmłodszych – Ząbki Verduś i Celinka – które z pewnością przypadną do gustu również Twojemu dziecku! Z swojej ofercie mamy również kolorowe, bajkowe wypełniania ząbków Twinky Star, które dzieci uwielbiają.

Lakowanie

Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który polega na spłyceniu zagłębień na powierzchni zębów przy użyciu laku szczelinowego. Uszczelnienie bruzd, w których mogą kumulować się bakterie próchnicotwórcze i resztki pokarmowe, zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy. Dzięki lakowaniu łatwiejsze staje się utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Zabieg powinien być wykonany, jeśli bruzdy są pogłębione lub nie ma możliwości ich doczyszczenia.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg, który wywiera bardzo korzystny wpływ zarówno na szkliwo dzieci, jak i osób dorosłych. Polega na nałożeniu na zęby pacjenta lakieru, żelu lub pasty o wysokim stężeniu fluoru. Pierwiastek ten zwiększa odporność szkliwa na działanie bakterii próchnicotwórczych i zapobiega jego demineralizacji. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów fluoryzacja powinna być przeprowadzana 2 razy w roku.

Zarówno lakowanie, jak i fluoryzacja to niezwykle ważne zabiegi, które pozwolą dziecku na długo zachować zdrowy uśmiech.

Zapraszamy do Verde Clinic rodziców wraz z pociechami – zadbamy o zdrowy i piękny uśmiech całej rodziny!

Do zobaczenia wkrótce!

Mamy nadzieję, że spotkamy się osobiście, bo Verde Clinic to miejsce przyjemne dla każdego malucha! Ty rozsiądziesz się na wygodnym, przytulnym fotelu, który nazywamy dentystycznym, a my będziemy Tobie towarzyszyć! W tym czasie stomatolog sprawdzi, czy Twoje ząbki są tak samo zdrowe i radosne, jak my. Nie możemy się doczekać tego spotkania!

Drodzy Rodzice!

Stomatologia dziecięca jest trudnym obszarem sztuki lekarskiej, przede wszystkim dlatego, że mamy tu do czynienia z małym pacjentem, który ma prawo jeszcze nie rozumieć procesu leczenia, a naturalną reakcją w takim wieku może być obawa. Stąd niezmiernie istotnym jest aby dzieci zapoznawać z dentystą zawczasu – profilaktycznie, zaprzyjaźnić się z gabinetem na przyszłość poprzez wizyty adaptacyjne. Sytuacje kiedy mały pacjent trafia do stomatologa pierwszy raz w życiu od razu z potrzebą bólową jest dla niego bardzo trudna, bo nie miał czasu poznać i przyzwyczaić się do gabinetu, lekarzy, sprzętu diagnostycznego. Dla nas to zwykły pokój – dla dziecka niezaadoptowanego to nowe miejsce z mnóstwem urządzeń, których nie widuje w codziennym świecie. Dziecko może w takiej sytuacji reagować różnie, w tym zamknąć się na proces leczenia i ograniczyć możliwości nawet najlepszego lekarza dziecięcego. Czasem też dzieci po prostu poprzez wcześniejsze leczenie „siłowe”, występujący przy leczeniu ból lub brak dostatecznego wprowadzenia, mogą zamykać się na współpracę ze stomatologiem. Pamiętajmy, że dzieci są dziećmi, mają swoje uczucia i obawy i nie należy ich lekceważyć dla realizacji celu leczenia. My jako lekarze w takich sytuacjach możemy dać z siebie dużo, ale nie przeprowadzimy leczenia standardowymi metodami wbrew woli i chęci małego pacjenta ze względu na bezpieczeństwo zabiegu jak i dobrostan psychiczny dziecka.

Co jeśli się nie uda?

Państwo z pewnością znacie najlepiej swoje pociechy, historię dotychczasowych wizyt lekarskich oraz reakcję maluchów w trakcie badań lub leczenia. Jeśli czujecie że Państwa dziecko może być zamknięte na standardowe leczenie stomatologiczne, być może, oszczędzając im dodatkowych doznań, trzeba sięgnąć po leczenie specjalistyczne tj. sedację wziewną czyli podtlenek azotu – tzw. gaz uspokajający lub w przypadku dużych zmian zapalno-próchnicowych sedacji głębokiej, czyli tzw. leczenie w uśpieniu. W takich sytuacjach w trosce o Państwa pociechy serdecznie zapraszamy do zapoznania się również z ofertą leczenia specjalistycznego naszej partnerskiej kliniki stomatologii dziecięcej IMED Rumia.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.