Już po kilkudziesięciu godzinach od umycia zębów zaczyna tworzyć się na nich kamień nazębny. Nieusunięta wskutek zaniedbań płytka nazębna krystalizuje się i twardnieje, a w takiej postaci jest niemożliwa do usunięcia poprzez zwykłe szczotkowanie zębów. Następnie gromadzenie się kamienia nazębnego prowadzi do chorób natury periodontologicznej oraz zwiększa ryzyko pojawienia się ubytków próchniczych. Stomatologia znalazła jednak rozwiązanie tego problemu, a jest nim skaling.

Co to jest skaling?

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego. Jest on kolejnym po piaskowaniu etapem protokołu Guided Biofilm Therapy – najnowocześniejszej metody higienizacji zębów, z powodzeniem stosowanej w naszej klinice. Po przeprowadzonym piaskowaniu zębów, czas na usunięcie pozostałego kamienia nad- i poddziąsłowego. W naszej klinice skaling wykonujemy metodą EMS Piezon, używając technologii NO-PAIN. Pozwala ona na osiągnięcie maksymalnej skuteczności zabiegu. Taki sposób przeprowadzania skalingu, eliminuje użycie instrumentów ręcznych i zapewnia naszym pacjentom niespotykany dotąd komfort leczenia. Zabieg jest minimalnie inwazyjny, jednak możemy zastosować znieczulenie miejscowe, aby wykluczyć wszelką możliwą bolesność. Po przeprowadzeniu skalingu higienistka sprawdza, czy kamień nazębny został całkowicie usunięty.

Stosowane przez nas innowacyjne rozwiązanie umożliwia sprawne usuwanie kamienia nazębnego nie tylko z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych i poddziąsłowych, ale również z obszarów wokół implantów, prac protetycznych i estetycznych. Przy czym zabieg ten nie narusza w żaden sposób powierzchni tego rodzaju uzupełnień.

Rodzaje skalingu

W zależności od miejsca odkładania kamienia nazębnego wyróżniamy skaling:

 • naddziąsłowy – odkamienianie zębów, a dokładnie ich koron, za pomocą skalingu ultradźwiękowego – zęby oczyszczane są przy użyciu wibrującej końcówki PS i strumienia wody, który wypłukuje resztki kamienia;
 • poddziąsłowy – ta sama końcówka, w połączeniu z zalecaną mocą i użyciem wody, umożliwia odkamienianie zębów nawet do 10 mm pod powierzchnią dziąseł; zabieg jest wysoce skuteczny i minimalnie inwazyjny, co zapobiega wrażliwości korzeni zębów.

Skaling a piaskowanie

Zabiegi skalingu i piaskowania występują zazwyczaj obok siebie. Piaskowanie oczyszcza zęby z biofilmu, przebarwień i świeżo zmineralizowanej płytki. Skaling natomiast jest zabiegiem skutecznie usuwającym z zębów od dawna nagromadzony, twardy kamień nazębny. Obie procedury nawzajem się uzupełniają i kończą całkowitym, niezwykle dokładnym oczyszczeniem zębów.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.