Piaskowanie zębów jest ważnym elementem profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia oraz jednym z kluczowych etapów higienizacji zębów. Pozwala cieszyć się nie tylko zdrowym, ale i pięknym uśmiechem, ponieważ zabieg usuwa zarówno osad, jak i przebarwienia płytki nazębnej. Dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy bruzdy, których precyzyjne wyczyszczenie domowymi sposobami jest często niemożliwe.

piaskowanie zębów Gdynia

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów w naszej klinice wykonujemy zgodnie z protokołem Guided Biofilm Therapy. Pozwala on na przeprowadzenie zabiegów higienizacyjnych w sposób minimalnie inwazyjny, a zarazem maksymalnie skuteczny. Pierwszym etapem zabiegu jest wybarwienie biofilmu, które uwidacznia złogi nazębne, pomagając w ich dokładnym usunięciu. Piaskowanie, jak i wszystkie inne zabiegi higienizacji zębów, wykonuje dyplomowana higienistka. W tym celu wykorzystuje nowoczesną piaskarkę Airflow prophylaxis master, która uwalnia pod ciśnieniem wodę i bardzo drobny piasek stomatologiczny. Pozwala to na precyzyjne usunięcie biofilmu naddziąsłowego i poddziąsłowego oraz nawet bardzo intensywnych przebarwień, wywołanych przykładowo przez kawę, herbatę, wino lub palenie tytoniu. Wysokiej jakości piaskarka umożliwia ponadto czyszczenie kamienia nazębnego – a dokładnie eliminację jego świeżych, miękkich złogów.

Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Podkreślamy ten fakt ze względu na częste zapytania pacjentów, czy piaskowanie zębów niszczy szkliwo lub czy usuwanie kamienia boli. Wykorzystywany w procesie oczyszczania zębów piasek jest niezwykle drobny, o wielkości cząstek liczących zaledwie 14 μm, dzięki czemu zabieg jest bardzo delikatny.

Ile trwa piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów wykonywane jest zazwyczaj w ramach pakietu profilaktycznego, który trwa około 1-2 godzin. Samo piaskowanie jest dość szybkie, przeprowadzamy je w ciągu 20-30 minut. Należy podkreślić, że czas zabiegu jest jednak uzależniony od stanu zębów pacjenta.

Piaskowanie zębów – jak często?

Zachęcamy, aby piaskowanie zębów wykonywać co najmniej raz na pół roku. Taka częstotliwość daje pewność, że bakterie, gromadzące się na płytce nazębnej, nie zdążą uszkodzić szkliwa. Regularność to klucz do osiągnięcia najlepszych rezultatów – zachowania niezmiennie zdrowego i estetycznego uśmiechu.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.