Martwi Cię kolor Twoich zębów? Za chwilę będzie to przeszłość!

W Verde Clinic pracujemy na nowoczesnym laserze diodowym, który umożliwia nam bezbolesne i bezpieczne rozjaśnienie zębów pacjenta w jeden dzień. Tego rodzaju wybielanie pozwala na długotrwałe usunięcie różnego rodzaju przebarwień, np. tych powstałych od picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Uzyskany efekt to estetyczny, biały uśmiech, który dodaje uroku i pewności siebie.

Laserowe wybielanie zębów to krótki, ale bardzo skuteczny zabieg. W naszej klinice stosujemy nowoczesny laser diodowy, który umożliwia nam bezbolesne i bezpieczne rozjaśnienie zębów pacjenta w jeden dzień. Tego rodzaju wybielanie pozwala na długotrwałe usunięcie różnego rodzaju przebarwień, np. tych powstałych od picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Uzyskany efekt to estetyczny, biały uśmiech, który dodaje uroku i pewności siebie.

Dowiedz się
więcej
o zabiegu

Laserowe wybielanie – jak wygląda?

Wybielanie zębów laserem przeprowadza w naszej klinice dyplomowana higienistka stomatologiczna. Zanim jednak zabieg zostanie wykonany, dokładnie sprawdzamy stan jamy ustnej pacjenta. Zęby ze zmianami próchniczymi oraz zapaleniem dziąseł lub przyzębia nie powinny być wybielane, gdyż może to prowadzić do ich nadwrażliwości i ewentualnych uszkodzeń. Podobnie zalegający osad i kamień nazębny mają wpływ na rezultat wybielania laserowego – zęby rozjaśniane są w takiej sytuacji nierównomiernie. Dlatego przed rozpoczęciem wybielania zębów laserem, niezbędne jest wyleczenie ubytków, chorób dziąseł i przyzębia oraz wykonanie zabiegów higienizacji.

Wybielanie zębów laserem rozpoczyna się od nałożenia na dziąsła specjalnego żelu, który będzie chronił je przed środkiem wybielającym. Po utwardzeniu żelu specjalną lampą UV, przystępujemy do nałożenia na nie profesjonalnego preparatu wybielającego. W dalszej kolejności preparat aktywowany jest laserem do wybielania zębów. Czas naświetlania trwa od 20 do 40 minut. Na koniec usuwamy środek wybielający i żel chroniący dziąsła, a pacjent płucze usta ciepłą wodą.

Pełen rezultat laserowego wybielania zębów widoczny jest po około dwóch tygodniach od jego wykonania. Efekt może utrzymywać się bardzo długo, nawet do dwóch lat. To, jak szybko pacjent będzie potrzebował powtórzenia zabiegu, w dużej mierze zależy od stosowanej przez niego diety, higieny jamy ustnej oraz regularności zabiegów higienizacji. Przez dwa tygodnie po zabiegu zalecamy wprowadzenie tzw. białej diety, czyli spożywania jedynie tych produktów, które są pozbawione barwników.

Wybielanie laserem diodowym – czy jest bezpieczne

Laserowe wybielanie zębów jest procesem bezpiecznym, o ile wykonywane jest po okiem stomatologa lub higienistki. Należy także podkreślić, że wykorzystywany w zabiegu laser diodowy to jeden z najlepiej przebadanych typów laserów. Przed wykonaniem wybielania nasi pacjenci informowani są o wszystkich przeciwwskazaniach. Wybielanie laserem diodowym bezwzględnie nie powinno być przeprowadzone w przypadku:

 • kobiet w ciąży,
 • osób poniżej 16 roku życia,
 • osób przewlekle chorych, poddanych intensywnemu leczeniu,
 • pacjentów z ubytkami szkliwa,
 • pacjentów po niedawnych zabiegach chirurgicznych lub periodontologicznych.

Ile kosztuje wybielanie zębów laserem?

Informacje o cenie laserowego wybielania zębów dostępne są w cenniku na naszej stronie internetowej. Należy pamiętać, że w przypadku potrzeby wykonania dodatkowych zabiegów koszt zabiegu będzie wyższy.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.