Komputerowa technologia trójwymiarowa przyniosła stomatologii nowe możliwości. W naszej klinice wykorzystujemy ją w cyfrowym projektowaniu uśmiechu, zwanym także Digital Smile Design (DSD). System ten pozwala na precyzyjne zaprojektowanie wyglądu zębów i szczegółowe opracowanie planu leczenia. Lekarz wraz z pacjentem może przyjrzeć się komputerowej symulacji nowego uśmiechu, omówić działania, które będą podjęte oraz ich koszty. Takie rozwiązanie to nie tylko większe bezpieczeństwo i komfort leczenia, ale też precyzja i przewidywalność jego efektów, jeszcze przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu.

Digital Smile Design – jak wygląda?

Proces Digital Smile Design przeprowadzamy etapowo. Pierwszy etap polega na wykonaniu profesjonalnej sesji fotograficznej oraz nagraniu krótkiego filmu. Sesja ma ukazać układ twarzy, jej rysy i mimikę, ruch warg, kształt i kolor ust oraz kolor oczu i typ karnacji. Kolejny krok to szczegółowy wywiad lekarza z pacjentem. Omawiane są przede wszystkim oczekiwania pacjenta co do metamorfozy jego uśmiechu i wyjaśniane ewentualne obawy.

Wszystkie uzyskane w ten sposób informacje i materiał wprowadzamy do specjalistycznego programu, który poddaje je komputerowej analizie. To pozwala na stworzenie dokładnych wizualizacji zębów i twarzy oraz cyfrowe opracowanie ostatecznego efektu leczenia. W tym momencie pacjent może przyjrzeć się, jak będzie wyglądał rezultat leczenia i przekazać swoje uwagi. Po zaakceptowaniu przez niego cyfrowej wizualizacji uśmiechu przechodzimy do sporządzenia planu leczenia. Digital smile design ma miejsce na jednej wizycie.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu umożliwia przygotowanie protetycznego modelu uśmiechu zwanego mock-up. Pacjent może “przymierzyć” prototyp nowych zębów i sprawdzić, czy przygotowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania. Zwracamy również uwagę na to, czy jest zgodne z jego harmonią twarzy oraz nie powoduje problemów z mimiką lub fonetyką.

Wizualizacja uśmiechu – zalety nowoczesnej stomatologii

Digital Smile Design to nowoczesny system leczenia o wielu zaletach. Tego typu rozwiązanie usprawnia komunikację między lekarzem i pacjentem, a tym samym eliminuje wszelkie nieporozumienia. Możliwość uczestniczenia w projektowaniu własnego uśmiechu to dla pacjenta duży komfort psychiczny, bezpieczeństwo i pewność, że efekt leczenia będzie zgodny z jego wyobrażeniami. Kolejną zaletą jest stuprocentowa przewidywalność leczenia oraz idealne dopasowanie nowego uśmiechu do twarzy i mimiki pacjenta, dzięki czemu zmiany wyglądają bardzo naturalnie. Nasi pacjenci są zawsze zachwyceni swoim nowym wyglądem zębów.

DSD to także narzędzie bardzo wygodne dla lekarzy. Przeprowadzenie metamorfozy uśmiechu często wymaga współpracy kilku specjalistów, np. np. chirurga stomatologicznego, protetyka lub ortodonty. Przygotowane wizualizacje umożliwiają wspólne przeanalizowanie problemów oraz usprawniają komunikację pomiędzy lekarzami. Kolejną niewątpliwą zaletą cyfrowego projektowania uśmiechu jest możliwość niezwykle dokładnego zaplanowania poszczególnych etapów leczenia. Kolejność i przebieg wszystkich potrzebnych zabiegów są z góry ustalane, dzięki czemu pacjent ma większą świadomość celu poszczególnych działań.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.