Podwójny podbródek jest często źródłem kompleksów. Zaburza harmonię i estetykę wyglądu twarzy i okrada ją z uroku. Czy istnieją skuteczne metody na rozwiązanie tego problemu? Jak pozbyć się drugiego podbródka i odzyskać dawne napięcie skóry w tym miejscu? Przedstawiamy kilka zabiegów medycyny estetycznej, które wpływają na usunięcie drugiego podbródka i poprawę kondycji skóry.
Przyczyny powstawania drugiego podbródka
Przyjęło się myśleć, że przyczyną powstania drugiego podbródka jest jedynie otyłość. Powodów jego pojawienia się jest znacznie więcej. Najważniejsze z nich to:
- zaburzenia hormonalne,
- proces starzenia się skóry,
- odwodnienie organizmu – włókna kolagenowe ulegają osłabieniu, co skutkuje utratą jędrności skóry,
- niewłaściwa postawa ciała – siedzenie z pochyloną głową (np. nad telefonem komórkowym) i garbienie się,
- czynniki genetyczne.
Popularne zabiegi na drugi podbródek
Istnieje wiele zabiegów na drugi podbródek, które przynoszą satysfakcjonujące, widoczne efekty. Ich działanie obejmuje rozbicie nadmiernej tkanki tłuszczowej, zwiększenie elastyczność skóry i poprawę jej jędrności. Należą do nich min.:
- mezoterapia – zabieg, który stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastyny, pobudzając procesy regeneracyjne skóry,
- zabieg z użyciem preparatu Sculptra – poprawa napięcia skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu,
- zabiegi wolumetryczne – odmładzające podbródek, linię żuchwy i brodę, przeprowadzane z użyciem kwasu hialuronowego.
Efekty usuwania drugiego podbródka
Efektem zabiegów skierowanych na zlikwidowanie drugiego podbródka jest ujędrnienie skóry w tym miejscu, poprawa jej kondycji i napięcia. Liftingująco działa także wyostrzenie bródki, linii i kątów żuchwy oraz wygładzenie skóry na szyi. W zależności od wyboru drogi na pozbycie się kłopotu, może okazać się, że potrzebna będzie seria zabiegów. Jednak inwestycja w zdrowy i piękny wygląd jest zawsze opłacalna. Taka zmiana pozwala pozbyć się kompleksów i poprawić komfort życia.
Przeciwwskazania do zabiegów
Lekarz przed dopasowaniem odpowiedniego zabiegu do potrzeb skóry pacjenta, sprawdza, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju procedury. W przypadku zabiegów likwidujących drugi podbródek mogą to być:
- ciąża i czas laktacji,
- infekcje, zapalenie, choroby skóry w obszarze zabiegowym,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- niektóre choroby autoimmunologiczne,
- choroby nowotworowe,
- ogólny zły stan zdrowia,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- reakcje alergiczne na składniki stosowanych w zabiegach preparatów.