Wolumetria – modelowanie rysów twarzy
Stosowany w wolumetrii kwas hialuronowy odpowiada temu, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jego wysokie stężenie występuje w skórze, a podstawową rolą jest wiązanie wody. Wraz z upływem lat ilość preparatu stopniowo maleje, czego konsekwencją jest degeneracja włókien kolagenowych. To natomiast wpływa na zwiotczenie i wysuszenie się skóry oraz pojawienie się zmarszczek i bruzd. Zabieg wolumetrii pozwala przeciwdziałać temu procesowi. Po wprowadzeniu preparatu w skórę, działa on jak implant oraz pobudza ją do regeneracji i odbudowy, dając efekt liftingu bez użycia skalpela.
więcej
o zabiegu
Jak wygląda zabieg wolumetrii?
Przed rozpoczęciem zabiegu wolumetrii lekarz sprawdza stan skóry oraz wyjaśnia szczegółowo, jak będzie wyglądał przebieg leczenia i na jakie efekty można liczyć. Preparat podawany jest w formie iniekcji. Zabieg jest bezbolesny, gdyż 20 min przed jego rozpoczęciem stosujemy znieczulenie miejscowe w kremie. Ponadto w podawanym preparacie znajduje się środek znieczulający, który dodatkowo podnosi komfort zabiegu.
Zalecenia – dla kogo zabieg wolumetrii?
W zależności od gęstości, preparat idealnie radzi sobie z zarysowaniem linii żuchwy, podkreśleniem kości jarzmowych, wypełnieniem okolicy skroniowej, ale również bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek czy dolin łez. Doskonale nadaje się też do modelowania utraconej objętości np. policzków czy ust. Dzięki zdolności wiązania wody i stymulacji komórek skóra staje się bardziej napięta i wygładzona, a zmarszczki spłycone.
Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?
Pierwsze efekty liftingu są widoczne od razu po zabiegu. Na pełny rezultat należy poczekać około tygodnia. Efekty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. Szybkość wchłaniania preparatu jest indywidualna dla każdego pacjenta. Wpływa na nią także tryb życia oraz czynniki środowiskowe.
Ile kosztuje zabieg wolumetrii?
Cena zabiegu jest zależna od jakości oraz ilości zastosowanego preparatu. Podczas wizyty lekarz przedstawia szczegółowy plan oraz koszt zabiegu. Szacunkowe kwoty znajdują się w naszym cenniku.
Przeciwwskazania do zabiegu
Do kluczowych należą:
- ciąża i czas laktacji,
- infekcje i stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- nadwrażliwość na stosowany w zabiegu preparat,
- choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
- szczepienie przeciw COVID-19 – zabieg może być wykonany najpóźniej jeden miesiąc przed szczepieniem i najszybciej jeden miesiąc po podaniu ostatniej dawki szczepionki.