Peelingi medyczne – profesjonalne złuszczanie naskórka

Medycyna estetyczna

Peeling medyczny, nazywany także peelingiem chemicznym, to popularny zabieg medycyny estetycznej polegający na złuszczeniu zewnętrznej warstwy naskórka. Jego efektem jest przyspieszona odnowa komórkowa, rozjaśnienie przebarwień i zmian pigmentowych, regulacja procesu wydzielania sebum, głębokie nawilżenie oraz wygładzenie, a co za tym idzie widoczna poprawa kondycji skóry. Przyjrzyjmy się, na czym polega peeling medyczny i jakie są jego zalety.

Na czym polega peeling medyczny – przebieg zabiegu

Aplikację wybranego preparatu poprzedza dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry. Lekarz może nałożyć jedną lub kilka warstw wybranego roztworu, w zależności od tego, czy ma to być peeling powierzchniowy, średniogłęboki czy głęboki. Przez kilka minut pacjent może odczuwać pieczenie, szczypanie lub ściągnięcie skóry. Następnie neutralizuje działanie kwasu, delikatnie oczyszczając okolice zabiegu i zabezpieczając je kremem.

W peelingach medycznych wykorzystujemy wysokiej jakości, bezpieczne substancje chemiczne, które stymulują proces regeneracji skóry oraz pozwalają na wyrównanie jej kolorytu, zlikwidowanie drobnych zmarszczek, a także spłycenie blizn potrądzikowych.

W kolejnych dniach po zabiegu skóra staje się bardziej napięta i dochodzi do złuszczania się naskórka. Proces ten jest bezbolesny, a w jego trakcie pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza. Długość regeneracji skóry zależy od mocy kwasu wykorzystanego do peelingu i zazwyczaj trwa kilka dni. W tym czasie, przez minimum 4 tygodnie, należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosować kremy z filtrem SPF 50.

Profesjonalny peeling twarzy – kiedy warto zrobić?

Peeling medyczny pozwala na odświeżenie i rozświetlenie kolorytu skóry. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z przebarwieniami pozapalnymi, zmianami barwnikowymi oraz przesuszoną, wiotką i zniszczoną promiowaniem słonecznym skórą. Profesjonalny peeling twarzy zalecamy także osobom, które pragną zredukować pierwsze zmarszczki czy inne niedoskonałości. W celu uzyskania optymalnych rezultatów peelingu należy wykonać serię 3 – 4 zabiegów.

Peeling medyczny na trądzik – czy pomoże?

Peeling medyczny dedykowany jest także osobom ze zmianami trądzikowymi. Zabieg znacząco przyspiesza gojenie zmian oraz powrót skóry do równowagi. Systematyczne złuszczanie warstw skóry pozwala na:

 • usunięcie powierzchniowych zmian skórnych,
 • redukcję produkcji sebum,
 • zahamowanie powstawania nowych zaskórników,
 • wygładzenie powstałych blizn,
 • szybszą regenerację i głęboką rewitalizację cery.

Odpowiednio dobrany peeling medyczny ma na trądzik niezwykle dobroczynne działanie. To jedna z kluczowych metod pielęgnacji tego rodzaju cery.

Zalety peelingów medycznych

Peeling medyczny daje uczucie świeżości i czystości. Wpływa korzystnie na powierzchnię skóry, oczyszczając ją z martwego naskórka. Zabieg oddziałuje także na zachodzące w głębokich warstwach skóry, naturalne procesy odnowy. W ten sposób stymuluje ją do produkcji macierzy zewnątrzkomórkowej, a dokładnie takich jej składników, jak kolagen i elastyna. Skóra zyskuje dzięki temu większą gęstość i jędrność. Ponadto peeling medyczny delikatnie wygładza niewielkie zmarszczki i blizny oraz poprawia koloryt twarzy.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy letni sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.