Mezoterapia igłowa – na czym polega? Zgłębiamy tematykę zabiegu.

Medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa to stosunkowo młody zabieg, który oficjalnie powstał w latach 50. XX wieku. Wcześniejsze jego próby mogliśmy zaobserwować chociażby już w chińskiej sztuce akupunktury. To popularny zabieg, który ma na celu aktywizację metabolizmu komórek i stymuluje je do produkcji kolagenu i elastyny.

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu niewielkich dawek preparatu aktywnego śródskórnie lub podskórnie. Taka substancja tworzy depozyt, z który wchłania się stopniowo w przeciągu kilku godzin lub dni. Mezoterapia stosowana jest na wiele obszarów ciała. Najczęściej kojarzona jest z okolicami twarzy, ale na porządku dziennym są również zabiegi skóry głowy, szyi, dłoni, dekoltu lub ramion.

Mezoterapia igłowa ma wszechstronne działanie – stosuje się ją w leczeniu osłabienia i nadmiernego wypadanie włosów, rozstępów, wzmacnianiu skóry przed zabiegiem np blefaroplastyki. Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny przydaje się również w profilaktyce przeciwstarzeniowej, dlatego mezoterapia polecana jest przy likwidacji drobnych zmarszczek i przywróceniu skórze jędrności i elastyczności.

Mezoterapia igłowa – opis zabiegu

Wybierając zabieg mezoterapii igłowej trzeba nastawić się na regularne wizyty u specjalisty. Najczęściej zajmują one od 3 do 6 wizyt, a po pół roku dobrze wykonać tzw. zabieg przypominający. Warto więc sięgnąć po go typu zabiegi, np.: jesienią i wiosną.

Przed rozpoczęciem procedury dobierany jest preparat. Może on zawierać kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy czy witaminy. Okolica, która ma zostać poddana zabiegowi, zostaje znieczulona aby zminimalizować możliwy ból. Lekarz podaje preparat w dane miejsce za pomocą kilkunastu-kilkudziesięciu iniekcji. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, podrażniona oraz usiana jest małymi wygórowaniami, które ulegają wchłonięciu po kilku godzinach lub dniach.

Czym smarować twarz po mezoterapii?

Skóra przez kilka dni będzie wrażliwa, dlatego pielęgnacja powinna być odpowiednio dostosowana. W ciągu dnia konieczne jest zastosowanie lekkiego kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym spf 50, a w przypadku powstania siniaków dodatkowo żel z arniką. Makijaż nie jest konieczny, chociaż można go wykonać następnego dnia. Odradza się zaś produkty z kwasami, retinolem czy innymi drażniącymi substancjami. Mogą one znacznie wydłużyć czas regeneracji.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Wybierając się na zabiegi mezoterapii, trzeba przygotować się na co najmniej kilka wizyt w gabinecie. Sesje mezoterapii można łączyć ze sobą, wykonując zabieg w kilku okolicach. W takich przypadkach oferujemy atrakcyjne pakiety, a ramowa oferta mezoterapii igłowej dostępna jest na naszej stronie. Lekarz szczegółowo przedstawi plan leczenia i pełen kosztorys leczenia w gabinecie.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.