Mezoterapia igłowa zapewnia widoczne, długotrwałe efekty w postaci silnej rewitalizacji skóry. Z tego właśnie powodu cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów naszej kliniki. Widoczne działanie odmładzające i nawilżające widoczne jest już po pierwszym zabiegu. Przyjrzyjmy się zatem, w czym tkwi sekret tak doskonałych rezultatów, jak przygotować się do mezoterapii igłowej i jak często ją powtarzać.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu serii delikatnych, płytkich iniekcji, wprowadzających mieszankę substancji, która ma za zadanie poprawę jakości skóry. Taki koktajl może zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy, polinukleotydy, witaminy, czy też peptydy. Wybór preparatu dostosowywany jest oczywiście do potrzeb skóry pacjenta oraz do obszaru wykonania zabiegu.
Mezoterapia igłowa przynosi efekt głębokiego nawilżenia i regeneracji skóry. Poprawia jej jędrność, koloryt i elastyczność, a także spłyca drobne zmarszczki. Cera po zabiegu staje się bardziej napięta i wygładzona, dając rezultat młodzieńczej świeżości. Mezoterapia wykonywana jest najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, niekiedy także w innych okolicach, które wymagają rewitalizacji.
Przygotowanie skóry do mezoterapii igłowej
Zapewnienie skórze odpowiednich warunków pozwala uzyskać jeszcze doskonalsze efekty zabiegu. Na około 7 dni przed jego wykonaniem zaleca się unikanie kąpieli słonecznych. Natomiast na dzień przed zabiegiem pacjent nie powinien spożywać alkoholu. To jedyne wymogi dotyczące tego, jak przygotować się do mezoterapii igłowej.
Na uzyskanie trwałych efektów zabiegu ma także wpływ właściwa dieta. Warto zwrócić uwagę, aby znalazły się w niej produkty bogate w witaminę C, K i rutynę. Przy okazji to dobry powód, aby rzucić palenie, gdyż tytoń działa wprost odwrotnie. W diecie nie powinno także zabraknąć witaminy E, A oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych: omega-3, omega-6 i omega-9, które pomagają w ich przyswojeniu. Witaminy te chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz przyspieszają złuszczanie martwych komórek naskórka, poprawiając kondycję skóry.
Zalecamy także, aby pić jak najwięcej niegazowanej wody mineralnej, szczególnie przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu. Stosowany w mezoterapii igłowej preparat posiada działanie silnie higroskopijne – bardzo dobrze wiąże wodę. Właściwe nawodnienie organizmu wpłynie na jeszcze doskonalsze efekty zabiegu.
Mezoterapia igłowa – jak często powtarzać?
Mezoterapia igłowa pozwala uzyskać widoczne efekty poprawy kondycji i wyglądu skóry. Może być stosowana także profilaktycznie w celu niwelowania pierwszych oznak starzenia. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy, aby wykonywać ją w seriach, a dokładnie 3-4 zabiegi co 2-3 tygodnie. W celu utrzymania uzyskanych efektów, co 3-6 miesięcy warto zgłaszać się na zabiegi przypominające. Liczba i częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej – dostosowywana do rodzaju i stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta.