Co powoduje nadmierne wypadanie włosów?

Medycyna estetyczna

Grube, lśniące włosy dodają urody i są oznaka młodości. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy zauważamy zmniejszenie ich objętości. Intensywna utrata włosów to problem, który dotyka kobiety i mężczyzn. Na szczęście dostępne jest leczenie wypadania włosów, a nawet pobudzenie ich do odrostu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zabieg z zakresu medycyny estetycznej – mezoterapia skóry głowy. Przynosi ona doskonałe efekty.

Jakie znamy przyczyny wypadania włosów?

Nadmierna utrata włosów ma miejsce wtedy, gdy zaburzeniu ulega cykl życia włosa. Rozróżniamy jego fazę wzrostu (anagen), fazę przejściową (katagen) i spoczynku (telogen). Włosy rozwijają się w różnym tempie, jednak ich cykl życia trwa około 3-4 lat, a następnie wypadają. Utrata 50 do 150 włosów jest naturalnym zjawiskiem biologicznym. O problemie z nadmiernym wypadaniem włosów mówimy, gdy ilość ta wzrasta.

Główną przyczyną osłabienia i wypadania włosów jest zmniejszenie ukrwienia. Mieszki włosowe nie są odpowiednio odżywione, przez co zaczynają się kurczyć. Cykl życia włosów zostaje zakłócony, stają się one osłabione, co ostatecznie powoduje nadmierne wypadanie włosów.

Na powstanie tego problemu mogą mieć wpływ różne czynniki:

 • zaburzenia hormonalne,
 • niedobory witamin i minerałów, czyli nieprawidłowa dieta,
 • przewlekły stres – a dokładnie wysoki poziom kortyzolu,
 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • aktywne, nieleczone choroby skóry,
 • stosowanie niektórych leków,
 • nieprawidłowa pielęgnacja i nadmierna stylizacja włosów.

Co pomaga na wypadające włosy?

Naszym pacjentom proponujemy skuteczne leczenie osłabionych, wypadających włosów – mezoterapię skóry głowy. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, efektywnie odżywiający skórę głowy. Nie tylko hamuje przedwczesne wypadanie włosów, ale także stymuluje ich wzrost. Pobudza mikrokrążenie, powoduje dynamiczne namnażania komórek i rewitalizację mieszków włosów. Efektem działania mezoterapii igłowej jest głęboka regeneracja, odbudowa oraz widoczne wzmocnienie struktury włosów.

Mezoterapię skóry głowy wykonujemy w formie iniekcji przy użyciu indywidualnie dobranych substancji leczniczych. Zazwyczaj w zabiegu stosujemy osocze bogatopłytkowe lub inne, wysokiej jakości preparaty zawierające polinukleotydy. Zabieg trwa zaledwie pół godziny.

Odczucie towarzyszące porównywalne jest do ukąszenia komara. Podany preparat utrzymuje się w skórze głowy przez około 2 tygodnie. Przez ten czas trwa proces wyzwalania kompleksów peptydów w strukturach skóry. Ich działanie hamuje wypadanie włosów. Najlepsze rezultaty mezoterapii skóry głowy osiąga się po serii zabiegów, a w pełni widoczne stają się po około 2 -3 miesiącach.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Skoro lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć, zadbajmy o zdrowie skóry głowy i włosów, zanim pojawią się pierwsze problemy. Jeśli podłożem przerzedzenia włosów jest niewłaściwa dieta, stres czy nieprawidłowa pielęgnacja – zacznijmy od wprowadzenia zmian w swoim trybie życia i sposobie dbania o skórę głowy.

Popularną i cenioną formą przeciwdziałania na osłabione, wypadające włosy są przede wszystkim profilaktyczne zabiegi medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa skóry głowy sprawdza się nie tylko w leczeniu wypadających włosów, jest również powszechnie stosowana w celach profilaktycznych, jako zabieg wzmacniający włosy.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu zimowego klimatu to “must have” na każdy zimowy sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.