4 powody, dla których warto wykonać mezoterapię igłową

Medycyna estetyczna

Spłycenie i redukcja zmarszczek, nawilżenie, ogólna rewitalizacja i poprawa kondycji skóry, antidotum w walce z wypadaniem włosów… Lista zalet mezoterapii igłowej jest bardzo długa. Nie dziwi zatem fakt, że tego rodzaju zabieg medycyny estetycznej cieszy się nieustającą popularnością. Mezoterapia igłowa to recepta na zachowanie młodości i naturalnego piękna naszej skóry! Poznajcie 4 powody, które zachęcają do wykonania zabiegu.

1. Zabieg wspomagający naszą skórę

O tym, jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej, pisaliśmy szczegółowo w innym naszym blogowym artykule. Przypominamy jedynie, że polega on na bezpośrednim podaniu w głąb skóry niewielkich dawek indywidualnie dobranych substancji o działaniu regenerującym, odżywczym, głęboko nawilżającym, a co za tym idzie – odmładzającym.

Pierwszą przyczyną, dla której warto wybrać się na zabieg mezoterapii igłowej, jest widoczna poprawa kondycji skóry. Zabieg ma wszechstronne działanie. Nakłucia oraz dostarczane preparaty odżywcze stymulują syntezę kolagenu i produkcję elastyny, a także pobudzają mikrokrążenie. Dzięki tym naturalnym procesom odnowy skóra odzyskuje gęstość, staje się ujędrniona i elastyczna. Zabieg prowadzi też do wygładzenia drobnych zmarszczek.

Najczęściej wykonywana jest mezoterapia igłowa twarzy, szyi, dekoltu. Jednak zabieg można zastosować także w innych okolicach ciała – np. na dłoniach, ramionach lub brzuchu. Popularnym zabiegiem jest także mezoterapia igłowa skóry głowy – wykonywana w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów i pobudzenia do wzrostu nowych.

2. Efekty zabiegu mezoterapii

Na efekty mezoterapii igłowej nie trzeba długo czekać – to kolejna zaleta tego typu zabiegu. Jego pierwsze rezultaty widoczne są już po kilkunastu godzinach od jej wykonania. Z dnia na dzień skóra odzyskuje młodzieńczą świeżość, koloryt i blask. Najbardziej zadowalające efekty Pacjent może zaobserwować po wykonaniu serii 3-4 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Mezoterapia igłowa to także zabiegi prewencyjne o wysokiej skuteczności działania. Można na nią zgłosić się już przed trzydziestką. W ten sposób zabieg skutecznie opóźnia procesy starzenia i pozwala niezwykle długo cieszyć się młodzieńczym wyglądem swojej skóry.

3. Czas utrzymywania się efektów zabiegu rewitalizacji skóry

Efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez około pół roku. W przypadku Pacjentów młodszych, którzy wykonują ją profilaktycznie, rezultaty mogą być widoczne nawet przez 9 miesięcy. Po wykonaniu początkowej serii zabiegów Pacjent może cieszyć się doskonałym wyglądem, a następnie podtrzymywać uzyskane rezultaty wykonując jedynie tzw. zabieg przypominający.

4. Bezbolesność zabiegu mezoterapii igłowej

Bolesność zabiegu medycyny estetycznej to częsta obawa Pacjentów. Dlatego zawsze wyjaśniamy, że przed wykonaniem mezoterapii igłowej znieczulamy okolicę, która ma zostać poddana zabiegowi. Na powierzchnię skóry aplikujemy krem znieczulający, którego zadaniem jest maksymalne zmniejszenie doznań bólowych i dyskomfortu podczas iniekcji preparatu. Po zabiegu skóra jest chwilowo delikatnie zaczerwieniona. Przez kilka godzin mogą być na niej widoczne także niewielkie wygórowania, które ulegają samoistnemu wchłonięciu.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!