Wolumetria twarzy przed i po – sprawdź jakie daje efekty!

Medycyna estetyczna

Z biegiem lat nasza skóra staje się wiotka i mniej elastyczna oraz traci podparcie tkanek położonych niżej. To naturalne procesy, które wpływają na zmianę konturu twarzy, przez co wygląda ona na starszą i zmęczoną. Wiele osób sądzi, że odwrócić ten stan mogą jedynie inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Jest jednak dobra wiadomość: lifting twarzy możliwy jest bez użycia skalpela. Takim zabiegiem medycyny estetycznej jest wolumetria twarzy.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

W naszej skórze naturalnie występuje kwas hialuronowy, który zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia. Wszystko dzięki jego właściwościom higroskopijnym, czyli zdolnościom wiązania cząsteczek wody. Wraz z upływem lat jego ilość maleje, co negatywnie wpływa na procesy regeneracyjne tkanek.

Dodatkowo stopniowo zanikają także tkanki podporowe, czyli chrzęstna i kostna. Zmniejszają się “poduszeczki tłuszczowe”, a ścięgna tracą dawną sprężystość. Wszystkie te zjawiska prowadzą do zmian w owalu twarzy, a więc do jej zmęczonego wyglądu.

W tym momencie z pomocą przychodzi wolumetria twarzy – zabieg medycyny estetycznej z użyciem preparatu odpowiadającego temu, który naturalnie występuje w naszej skórze. Gęsty i żelowy preparat działając jak implant, odtwarza utracone tkanki i pozwala na modelowanie wybranych obszarów. Jego efektem jest większa objętość tkanek miękkich, co bezpośrednio przekłada się na poprawienie owalu twarzy.

Wolumetria twarzy przed i po – efekty zabiegu

Lifting wolumetryczny przynosi poprawę utraconych proporcji twarzy. To doskonałe antidotum na zatrzymanie lub odwrócenie procesów starzenia.

Na jakie efekty wolumetrii może liczyć pacjent?

 • Modelowanie policzków;
 • Zarysowanie linii żuchwy;
 • Podkreślenie kości jarzmowych;
 • Wypełnienie okolicy skroniowej, bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki;
 • Uzupełnienie wszelkich ubytków w objętości skóry twarzy.

Na pierwsze efekty wolumetrii pacjent nie musi długo czekać, widoczne są zaraz po zabiegu. Natomiast pełny rezultat uzyskuje się po około 2 tygodniach i utrzymuje się do 12-24 miesięcy. Trwałość efektów zabiegu zależy od indywidualnych czynników – przede wszystkim tych środowiskowych i prowadzonego przez pacjenta trybu życia.

Czy modelowanie twarzy jest dla mnie?

Wielu pacjentów patrząc w lustro zastanawia się, gdzie podział się ich dawny, promienny wyraz twarzy. Oglądając zdjęcia zrobione kilka lat wcześniej, tęsknią za zarysowaną linią żuchwy, podkreślonymi łukami jarzmowymi i harmonijnymi rysami. Nie trzeba jednak poprzestawać na wspomnieniach. Warto wykonać krok do przodu w kierunku odzyskania dawnego, naturalnego piękna. Już za sprawą jednego zabiegu wolumetrii twarzy możemy odzyskać dawną objętość i jędrność skóry.

Istnieje jedynie kilka sytuacji, kiedy zabieg nie może być wykonany:

 • ciąża i czas laktacji;
 • choroby skóry twarzy – infekcje, stany zapalne;
 • tendencje do rozwoju blizn przerostowych;
 • alergia lub zbytnia wrażliwość na podawany w zabiegu preparat;
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu zimowego klimatu to “must have” na każdy zimowy sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.