Z biegiem lat nasza skóra staje się wiotka i mniej elastyczna oraz traci podparcie tkanek położonych niżej. To naturalne procesy, które wpływają na zmianę konturu twarzy, przez co wygląda ona na starszą i zmęczoną. Wiele osób sądzi, że odwrócić ten stan mogą jedynie inwazyjne zabiegi chirurgiczne. Jest jednak dobra wiadomość: lifting twarzy możliwy jest bez użycia skalpela. Takim zabiegiem medycyny estetycznej jest wolumetria twarzy.
Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?
W naszej skórze naturalnie występuje kwas hialuronowy, który zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia. Wszystko dzięki jego właściwościom higroskopijnym, czyli zdolnościom wiązania cząsteczek wody. Wraz z upływem lat jego ilość maleje, co negatywnie wpływa na procesy regeneracyjne tkanek.
Dodatkowo stopniowo zanikają także tkanki podporowe, czyli chrzęstna i kostna. Zmniejszają się “poduszeczki tłuszczowe”, a ścięgna tracą dawną sprężystość. Wszystkie te zjawiska prowadzą do zmian w owalu twarzy, a więc do jej zmęczonego wyglądu.
W tym momencie z pomocą przychodzi wolumetria twarzy – zabieg medycyny estetycznej z użyciem preparatu odpowiadającego temu, który naturalnie występuje w naszej skórze. Gęsty i żelowy preparat działając jak implant, odtwarza utracone tkanki i pozwala na modelowanie wybranych obszarów. Jego efektem jest większa objętość tkanek miękkich, co bezpośrednio przekłada się na poprawienie owalu twarzy.
Wolumetria twarzy przed i po – efekty zabiegu
Lifting wolumetryczny przynosi poprawę utraconych proporcji twarzy. To doskonałe antidotum na zatrzymanie lub odwrócenie procesów starzenia.
Na jakie efekty wolumetrii może liczyć pacjent?
- Modelowanie policzków;
- Zarysowanie linii żuchwy;
- Podkreślenie kości jarzmowych;
- Wypełnienie okolicy skroniowej, bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki;
- Uzupełnienie wszelkich ubytków w objętości skóry twarzy.
Na pierwsze efekty wolumetrii pacjent nie musi długo czekać, widoczne są zaraz po zabiegu. Natomiast pełny rezultat uzyskuje się po około 2 tygodniach i utrzymuje się do 12-24 miesięcy. Trwałość efektów zabiegu zależy od indywidualnych czynników – przede wszystkim tych środowiskowych i prowadzonego przez pacjenta trybu życia.
Czy modelowanie twarzy jest dla mnie?
Wielu pacjentów patrząc w lustro zastanawia się, gdzie podział się ich dawny, promienny wyraz twarzy. Oglądając zdjęcia zrobione kilka lat wcześniej, tęsknią za zarysowaną linią żuchwy, podkreślonymi łukami jarzmowymi i harmonijnymi rysami. Nie trzeba jednak poprzestawać na wspomnieniach. Warto wykonać krok do przodu w kierunku odzyskania dawnego, naturalnego piękna. Już za sprawą jednego zabiegu wolumetrii twarzy możemy odzyskać dawną objętość i jędrność skóry.
Istnieje jedynie kilka sytuacji, kiedy zabieg nie może być wykonany:
- ciąża i czas laktacji;
- choroby skóry twarzy – infekcje, stany zapalne;
- tendencje do rozwoju blizn przerostowych;
- alergia lub zbytnia wrażliwość na podawany w zabiegu preparat;
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.