Wampirzy lifting – na czym polega?

Medycyna estetyczna

Poznaj efekty zabiegu

Wampirzy lifting to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozyskujemy z krwi pacjenta. Zany jest także pod nazwą: mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Głównym efektem wampirzego liftingu jest regeneracja i rewitalizacja skóry, a co za tym idzie również wygładzenie zmarszczek. Zabieg dedykowany jest osobom, których skóra potrzebuje odbudowy i odmłodzenia. Wampirzy lifting może być wykonywany także u alergików, uczulonych na składniki innych preparatów lub nie chcących korzystać z gotowych preparatów. W przypadku zastosowania własnej krwi pacjenta nie dochodzi do żadnych reakcji alergicznych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – opis zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz wyjaśnia, na czym będzie on polegał. Następnie pobiera od pacjenta próbkę krwi i odwirowuje ją w specjalnej wirówce. W ten sposób zostaje oddzielone osocze bogatopłytkowe.

Tak przygotowany preparat jest gotowy do zaaplikowania. Aplikacja przeprowadzana jest w formie iniekcji. Podanie preparatu wykonujemy w ten sam sposób, co w przypadku mezoterapii. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym stosujemy najczęściej na twarzy, dłoniach, szyi i dekolcie. Dobre efekty zyskujemy także na owłosionej skórze głowy w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenia ich wzrostu.

Po wykonaniu zabiegu skóra otrzymuje sygnał do zapoczątkowania procesów naprawczych, które odgrywają dużą rolę w jej odmładzaniu. Co dokładnie się dzieje? Fibroblasty stymulowane są do produkcji kolagenu. Powstają nowe naczynia krwionośne. Wszystkie te procesy dają efekt:

 • rewitalizacji i regeneracji skóry,
 • nawilżenia i poprawy napięcia skóry,
 • redukcji zmarszczek i bruzd,
 • zmniejszenia blizn potrądzikowych,
 • zahamowanie procesów łysienia, a także stymulacji odrostu i zagęszczenie włosów.

Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest ciąża i czas laktacji, choroby krwi, choroby nowotworowe, opryszczka, zaburzenia pracy wątroby, choroby autoimmunologiczne oraz przyjmowanie antykoagulantów lub leków rozrzedzających krew (aspiryna).

Wampirzy lifting – jak długo się utrzymuje?

Zaleca się serię 4-6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Ilość jest zależna od czynników, takich jak stan skóry pacjenta, jej możliwości regeneracyjne oraz rodzaj problemu, z którym się do nas zgłosił. Na pełny rezultat należy poczekać 3 miesiące, gdyż tyle trwa proces odbudowy skóry. Rezultaty wampirzego liftingu utrzymują się przez około pół roku. Po tym czasie można powtórzyć zabieg w celu utrzymania jego efektów.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu zimowego klimatu to “must have” na każdy zimowy sezon!