Sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej na lato w Verde Clinic

Medycyna estetyczna

Lato to czas, kiedy nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Duże nasłonecznienie, bardzo wysokie temperatury, czy też słona woda podczas morskich kąpieli prowadzą do pogorszenia kondycji skóry oraz przyspieszenia procesów starzenia. Pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego powstają wolne rodniki, które wpływają na uszkodzenie jej włókien kolagenowych oraz utratę naturalnej jędrności. Skóra staje się podrażniona, przesuszona i wiotka. Zabiegi medycyny estetycznej to doskonały sposób na pobudzenie jej procesów regeneracji.

Istnieje przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej nie powinny być wykonywane w sezonie letnim. Jednak w tym okresie warto skorzystać szczególnie z zabiegów odżywczych, nawilżających i regeneracyjnych. Nie ma także przeciwwskazań, aby w tym czasie wykonać wolumetrię twarzy czy wygładzenia zmarszczek mimicznych. Oczywiście, tak jak w przypadku większości zabiegów, po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej, należy unikać ekspozycji na promienie UV oraz stosować krem z wysokim filtrem ochronnym, najlepiej SPF 50.

Mezoterapia igłowa

Pierwszym polecanym przez nas zabiegiem medycyny estetycznej na lato jest mezoterapia igłowa. Jej efektem jest głębokie nawilżenie i rewitalizacja skóry. Wystarczy seria kilku zabiegów, aby kondycja skóry znacznie się poprawiła, a nasza twarz ponownie wyglądała świeżo i promiennie.

W zależności od pożądanego efektu i potrzeb skóry pacjenta dostosowujemy właściwe substancje regenerujące, nawilżające i odżywcze, a następnie podajemy je bezpośrednio do skóry właściwej. Indywidualnie dobrany skład pozwala uzyskać wyjątkowe rezultaty zabiegu. Mezoterapię igłową warto wykonywać jako regenerację skóry twarzy, szyi czy dekoltu po letnim urlopie.

Skinboosters

Zabieg Skinboosters przywraca skórze naturalną grubość oraz nawilżenie. Polega on na podskórnym podaniu stabilizowanego kwasu hialuronowego Restylane Skinbooster. Jego unikalna formuła pozwala osiągnąć zachwycające i długotrwałe efekty poprawy kondycji skóry, a szczególnie jej dogłębne nawilżenie. Wystarczy nadmienić, że jedna cząsteczka preparatu może związać nawet 250 cząsteczek wody.

Zabieg może być wykonany na twarzy, ale także na szyi, dekolcie i dłoniach. Efektem jest nie tylko głębokie nawilżenie, ale także spłycenie zmarszczek. Skóra staje się elastyczna i napięta, a jej procesy odnowy pobudzone.

Wygładzanie zmarszczek

Mrużenie oczu pod wpływem intensywnych promieni słonecznych wpływa na pogłębianie się zmarszczek mimicznych, szczególnie tych w górnych partiach twarzy: zmarszczek poprzecznych czoła, pionowych między brwiami (zwanych lwią zmarszczką) i promienistych oka, tzw. kurzych łapek. Z tego względu leczenie zmarszczek jest profilaktycznym zabiegiem, polecanym na lato. Podawany podczas zabiegu preparat powoduje, że nie dochodzi do skurczu mięśni np. podczas mrużenia oczu w reakcji na słońce, czy też w trakcie uśmiechania się, a więc skóra w tych miejscach nie zagina się. Efektem jest wygładzenie skóry w tych okolicach i wypoczęty, promienny wygląd twarzy.

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest zjawiskiem fizjologicznym. Intensywniej pocimy się na skutek wysokiej temperatury otoczenia oraz podczas wysiłku fizycznego. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy gruczoły potowe pracują zbyt intensywnie. Mówimy wtedy o nadmiernej potliwości. Nadpotliwość jest bardzo uciążliwa, szczególnie w sezonie letnim.

W naszej klinice prowadzimy leczenie nadpotliwości przy użyciu preparatu, który czasowo wyłącza czynności gruczołów potowych. Zabieg najczęściej dotyczy podeszw stóp, pach i dłoni. Rezultaty leczenia utrzymują się nawet do roku.

Wolumetria twarzy

Kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej, który polecamy naszym pacjentom bez względu na porę roku, jest wolumetria twarzy. Wskazaniem do jej wykonania jest utrata objętości tkanek lub ich kostnego podparcia, a w konsekwencji smutny, zmęczony wygląd twarzy. Stosowanie podczas zabiegu preparatów o różnych gęstościach, pozwala uzyskać efekty modelowania i liftingu w sposób nie wymagający użycia skalpela:

 • wyrównać kontur twarzy i wszelkie ubytki w jej objętości,
 • wypełnić zapadnięte policzki i dolinę łez,
 • wykonturować linię żuchwy i brody,
 • podnieść owal twarzy,
 • uwydatnić kości policzkowe.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy letni sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.