Za nami lato. W czasie słonecznych wakacji nasza skóra wystawiona była na nie lada wyzwanie. Wysokie temperatury, promienie słoneczne, częste kąpiele w chlorowanej lub słonej wodzie wpływają na znaczne pogorszenie jej kondycji. Skóra po lecie staje się szorstka, pozbawiona blasku, podrażniona i przesuszona. Na twarzy mogą pojawić się przebarwienia i nowe zmarszczki. Jesień to idealny moment na poprawę jej stanu. Regeneracja skóry twarzy powinna zacząć się od oceny jej kondycji przez lekarza oraz zastosowania indywidualnie dobranych zabiegów medycyny estetycznej.
Proces regeneracji skóry twarzy
Skóra po porze letniej potrzebuje regeneracji. Tym razem to jej przydadzą się “wakacje”. Wskutek działania promieni słonecznych, zaburzone zostały jej naturalne mechanizmy obronne i zdolność do regeneracji. Jej poziom nawilżenia jest znacznie niższy, co skutkuje jej szorstkością, wiotkością i brakiem elastyczności. Zniszczeniu uległy również włókna kolagenowe i elastynowe – tworzące główną podporę naszej skóry. W efekcie skóra szybciej się starzeje.
By zahamować ten proces i przywrócić skórze witalność, należy dostarczyć jej składników, które utraciła. Zapewnią to profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, dobrane indywidualnie do naszych potrzeb oraz odpowiednia domowa pielęgnacja, a także dieta. Działając wielotorowo sprawimy, że efekt będzie długotrwały, ponieważ pobudzimy naturalne procesy naprawcze w skórze – jak synteza kolagenu oraz elastyny.
Wspomóż regenerację skóry twarzy dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Skóra po lecie po pierwsze, potrzebuje dokładnego złuszczenia martwego i przesuszonego naskórka, po drugie troskliwego i systematycznego nawilżenia, a po trzecie, ze względu na jej podrażnienie po lecie, może też wymagać produktów łagodzących.
Każde odżywianie zaczynamy od peelingu – można wybrać enzymatyczny lub mechaniczny. Po usunięciu martwych komórek naskórka i pobudzenia jej mikrokrążenia masażem czas na dostarczenie skórze odżywczych i nawilżających składników takich jak serum zawierające humektanty (substancje wspierające wiązanie cząsteczek wody w naskórku), bogaty krem na bazie emolientów oraz odpowiedni filtr SPF.
Jako pierwsze nakładamy serum (po dokładnym stonizowaniu twarzy i przywróceniu jej właściwego pH). Następnie nakładamy krem, który zapobiega ulatnianiu się składników odżywczych zawartych w serum oraz odparowywaniu wody z naskórka, tworząc jednocześnie warstwę ochronną ograniczającą niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Krem wzmocni również właściwości serum. Ostatnim etapem powinno być nałożenie kremu z filtrem SPF, który będzie stanowił barierę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Do swojej wieczornej pielęgnacji warto dołączyć preparat z retinolem – rozjaśni on przebarwienia posłoneczne i zrewitalizuje skórę, stymulując równocześnie produkcję kolagenu. Należy pamiętać o umiejętnym stosowaniu retinolu – nakładamy go zawsze w minimalnej ilości na suchą, oczyszczoną skórę, uważając na wrażliwe okolice oczu i ust.
Ważne jest by zadbać również o nawodnienie i odżywienie od środka. Picie wystarczającej ilości wody, odpowiednio zbilansowana dieta bogata w witaminy A, E i C, a także regeneracja w postaci snu znacznie poprawi stan całego naszego organizmu, czego efekty szybko zobaczymy na skórze twarzy.
Sposoby na regenerację skóry po lecie
Aby wyrównać koloryt skóry oraz przywrócić optymalny poziom nawilżenia, świeżości i odżywienia, proponujemy zabiegi głęboko złuszczające oraz stymulujące jej naturalny proces odnowy.
Peeling medyczny
Peelingi medyczne polegają na aplikacji na powierzchnię skóry preparatów na bazie wybranych kwasów. Ich natychmiastowe działanie wpływa na usunięcie warstwy rogowej naskórka, zwężenie rozszerzonych porów, redukcję zaskórników i przebarwień posłonecznych oraz głębokie oczyszczenie. Natomiast długofalowo wpływają na pobudzenie skóry do regeneracji i odbudowy oraz jej głębokie nawilżenie. Dzięki temu cera staje się rozświetlona, gładsza, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.
Przeciwwskazaniem do wykonania peelingów medycznych jest ekspozycja na słońce, a szczególnie podrażniona i świeżo opalona skóra. Z tego powodu jesień to doskonały czas na ich wykonanie.
Skinbooster
Skinbooster to zabieg szczególnie zalecany po lecie. Jednak będzie idealny w każdym okresie, kiedy nasza skóra staje się przesuszona. Skinbooster dzięki zawartości substancji wiążących wodę, natychmiastowo poprawia nawilżenie skóry. Natomiast poprzez stymulację komórek do produkcji kolagenu, powoduje jej ujędrnienie, spłyca drobne zmarszczki, a także naprawia fotouszkodzenia powstałe w kontakcie z promieniowaniem UV. Skinboosterem można zaopatrzyć obszar twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.
Zabieg polega na wprowadzeniu stabilizowanego preparatu podskórnie za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Ominięcie bariery naskórka sprawia, że skóra otrzymuje intensywną kurację rewitalizującą. Jej struktury zaczynają się odbudowywać, czego efektem jest rozświetlenie, piękny koloryt oraz dogłębne i długotrwałe nawilżenie.
Mezoterapia igłowa
Jako jedną z propozycji wzmocnienia efektów peelingów medycznych proponujemy również mezoterapię igłową. Płytkimi iniekcjami wprowadzamy śródskórnie substancje aktywne o indywidualnie dobranym składzie. Zawarte w nich skoncentrowane preparaty mają właściwości odżywcze i nawilżające. Ich mechanizm działania opiera się na dostarczeniu skórze substratów do nasilonych procesów regeneracyjnych, które wpływają na poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry. Aby uzyskać maksymalne efekty mezoterapii zalecamy wykonanie serii kilku zabiegów.