Licówki sposobem na piękny uśmiech!

Stomatologia

Stomatologia estetyczna od dawna poszukiwała metody odbudowy uśmiechu, która ukrywałaby defekty estetyczne uzębienia. Pierwsze licówki powstały niemal 100 lat temu. Od tego czasu do dziś zabieg udoskonalono niemal do perfekcji. Założenie licówek to obecnie bezpieczne, sprawdzone i niezwykle trwałe rozwiązanie. Niegdyś korzystały z niego jedynie gwiazdy Hollywood, lecz dziś jest dostępne dla każdego!

Kiedy stosujemy licówki?

Licówki to cienkie warstwy ceramiki osadzane na wargowej powierzchni zębów w celu zmiany ich wyglądu. Tego typu rekonstrukcja do złudzenia przypomina prawdziwe uzębienie, dzięki czemu po zabiegu uśmiech naszych Pacjentów wygląda nadal bardzo naturalnie, a dodatkowo świeżo i harmonijnie. Licówki porcelanowe sprawdzają się w maskowaniu niedoskonałości zębów. Na zabieg warto zdecydować się w celu:

 • ukrycia przebarwienia korony zęba – szczególnie gdy jest to przebarwienie, którego nie można usunąć w inny sposób, np. powstałe po leczeniu endodontycznym zęba,
 • skorygowania kształtu zębów – licówki to doskonała metoda na uzyskanie harmonijnego uśmiechu poprzez wyrównanie proporcji zębów,
 • zamknięcia diastemy i innych niechcianych przestrzeni między zębami.

Rodzaje licówek na zęby

W naszej klinice oferujemy zabiegi z wykorzystaniem dwóch rodzajów licówek, które różnią się od siebie trwałością i sposobem mocowania.

Licówki porcelanowe (ceramiczne) – przed ich założeniem zęby wymagają niewielkiej preparacji, a więc raz wykonany zabieg, musi być powtarzany. Licówki porcelanowe to wysoka estetyka połączona ze znakomitą trwałością. Nie ulegają przebarwieniom i są odporne na uszkodzenia. Rezultaty zabiegu utrzymują się 10-15 lat.

Licówki kompozytowe – ich główną zaletą jest nieinwazyjność i szybkość zabiegu, gdyż poprawa wyglądu zębów wykonywana jest już na jednej wizycie. Zabieg z zastosowaniem licówek kompozytowych to odbudowa estetyczna zębów przy użyciu materiału złożonego. Ta metoda odbudowy uśmiechu jest mniej trwała od licówek porcelanowych – efekty utrzymują się do 5 lat.

Dlaczego warto skorzystać z licówek?

Licówki to doskonała metoda na poprawienie estetyki uśmiechu – pod względem kształtu zębów, ich faktury i barwy. Ich zastosowanie nie tylko odmienia uśmiech pacjenta, ale staje się metamorfozą całej twarzy! Doskonały uśmiech odmładza wyraz twarzy, dodaje jej promienności i świeżości. Zalety zabiegu dotyczą nie tylko, robiących duże wrażenie, efektów wizualnych. Zastosowanie licówek wpływa także na samopoczucie pacjenta. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, podwyższa samoocenę i pomaga w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy letni sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.