Laserowe wybielanie zębów w Verde Clinic

Stomatologia

Wybielanie laserowe to jedna z metod wybielania zębów. Pozwala rozjaśnić zęby, poprawiając tym samym komfort życia Pacjenta. Jak długo trwa zabieg laserowego wybielania zębów i jakie są zalecenia pozabiegowe? O co należy zadbać przed zabiegiem? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Laserowe wybielanie zębów – jak przygotować się do zabiegu?

Wykonanie zabiegu wybielania zębów może wymagać pewnych przygotowań. Jeśli występują takie nieprawidłowości, jak zmiany próchnicowe, czy zapalenie dziąseł Pacjent zostaje najpierw skierowany na leczenie. Nagromadzenie osadu i kamienia nazębnego również uniemożliwiają wykonanie zabiegu wybielania zębów – w takim wypadku najpierw musi zostać wykonana higienizacja, która nie tylko pozbędzie się złogów nazębnych, ale też ukaże faktyczny kolor zębów.

Inne przeciwwskazania do wybielania zębów to:

 • wiek poniżej 16. lat,
 • choroby przewlekłe,
 • niedawno przebyte zabiegi z zakresu chirurgii i periodontologii,
 • ciąża, laktacja.

Jak długo trwa zabieg laserowego wybielania zębów?

W Verde Clinic do wybielania zębów wykorzystujemy technologię lasera diodowego, dzięki któremu możliwe jest znaczne rozjaśnienie zębów Pacjenta już podczas jednej wizyty. Zabieg laserowego wybielania zębów rozpoczyna izolacja dziąseł ochronnym żelem. Kolejnym krokiem jest nałożenie na zęby środka wybielającego, który aktywowany jest laserem. Czas naświetlania laserem to około 20-40 minut. Po tym czasie preparat wybielający oraz ochronny żel są usuwane, a Pacjent może cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Laserowe wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Do dwóch tygodni po zabiegu należy stosować białą dietę, która wyklucza spożywanie pokarmów zawierających substancje barwiące. Niedozwolona jest więc kawa, herbata, czerwone wino, owoce jagodowe czy kurkuma zawarta w popularnych daniach i mieszankach przypraw typu curry.

Po zabiegu wybielania może wystąpić okresowa nadwrażliwość zębów, dlatego zaleca się unikać wyjątkowo kwaśnych produktów oraz stosować środki do mycia zębów i płukania jamy ustnej wskazane przez higienistkę stomatologiczną.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Efekty wybielania laserowego widoczne są natychmiast, jednak na pełne rezultaty należy poczekać około dwa tygodnie. Jest to okres stabilizacji koloru. To, jak długo utrzymamy efekty, zależne jest w dużej mierze od naszego stylu życia – od higieny jamy ustnej, diety, a także od regularności zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabieg można powtórzyć po 6 miesiącach.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Zimowe wybielanie

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu zimowego klimatu to “must have” na każdy zimowy sezon!