Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

Stomatologia

Szeroki, harmonijny uśmiech nie bez przyczyny jest naszą wizytówką – świadczy bowiem o naszym zdrowiu. Gdy doznajemy utraty zęba, dochodzi do znacznego pogorszenia jakości naszego życia. Z pomocą przychodzi implantologia. Wszczepienie implantu jest obecnie najczęściej zalecaną metodą leczenia braków w uzębieniu. Co czyni leczenie implantologiczne tak popularnym i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Braki w uzębieniu mają negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia jamy ustnej

Braki zębowe w odcinku przednim oczywiście zaburzają nie tylko estetykę uśmiechu, ale również fonetykę powodując duży dyskomfort. W odcinku bocznym natomiast powodują niewłaściwe funkcjonowanie narządu żucia. Sąsiednie zęby zaczynają zmieniać swoje położenie – pochylają się lub wysuwają z łuku, natomiast te po przeciwnej stronie do luki ulegają przeciążeniu i nadmiernemu starciu.

Braki zębowe nie pozostają też bez wpływu na przewód pokarmowy, ponieważ trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Niedostatecznie rozdrobniony pokarm może wywołać cały szereg dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Kolejną konsekwencją utraty zęba jest zanik kości. Dochodzi do niego już kilka tygodni po jego usunięciu. Zwłoka z uzupełnieniem braku zębowego działa więc silnie na niekorzyść Pacjenta.

Implanty zębów – filary dla mostu protetycznego

W przypadku utraty kilku sąsiadujących ze sobą zębów proponowanym rozwiązaniem jest most protetyczny. Można osadzić go na implantach otaczających lukę, dzięki czemu uzyskujemy w pełni funkcjonalną odbudowę. Mosty protetyczne wykonane są najczęściej z porcelany, co daje im wysoką wytrzymałość i estetykę.

W skład mostu implantoprotetycznego wchodzą: implanty (zastępują korzenie zębów) oraz zamocowana na nim korona (odtwarza koronę kliniczną, czyli część zęba widoczną w jamie ustnej), a także przęsło, które łączy oba filary uzupełnienia.

Zalety implantów zębowych

Zabieg wszczepienia implantu zęba pozwala na odzyskanie utraconego uśmiechu w stosunkowo krótkim czasie. Osadzone na implantach korony protetyczne gwarantują wzorową estetykę, dzięki czemu są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Wszczepienie implantu nie wymaga również opracowywania sąsiednich zębów, co jest oczywistą przewagą nad uzupełnieniami w postaci klasycznego mostu protetycznego.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy wakacyjny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.