Jeśli zastanawiasz się co zmienią implanty w Twoim życiu oto krótka odpowiedź

Stomatologia

Utrata naturalnych zębów dla wielu osób jest bardzo przygnębiającym doświadczeniem. Należy jednak patrzeć na świat z pewną dozą optymizmu! Braki w uzębieniu da się uzupełnić. Korzeń zęba można zastąpić a osadzone na implantach korony, mosty czy uzupełnienia protetyczne wyglądem nie różnią się od prawdziwego uzębienia.

Mimo wielu zalet związanych z wszczepieniem implantów, pacjenci często nie są w pełni przekonani do leczenia implantologicznego. Dlatego tym artykułem chcemy przedstawić wszystkie argumenty, które podkreślą znaczenie implantów i ich pozytywny wpływ na codzienność pacjentów.

Wpływ implantów na zdrowie jamy ustnej

Utrata jednego bądź kilku zębów nie jest problemem wyłącznie estetycznym. W wyniku braków zębowych zachodzą nieodwracalne zmiany zdrowotne, które wywołują negatywne konsekwencje.

Oto kilka aspektów, które ilustrują korzyści płynące z osadzenia implantów zębowych względem problemów zdrowotnych:

1. Zapobieganie utracie kości:
Osadzenie implantów zębowych, zastępujących korzenie utraconych zębów, utrzymuje otaczającą kość na stabilnym poziomie.

2. Poprawa funkcji żucia:
Implanty zębowe a dokładniej uzupełnienia na nich wsparte, przywracają zdolność pacjenta do normalnego żucia, co jest istotne dla prawidłowego trawienia i utrzymania dobrostanu układu pokarmowego, a co za tym idzie, całego organizmu.

3. Brak negatywnego wpływu na otaczające zęby:
Rekonstrukcja wsparta na implantach nie ingeruje w tkanki sąsiadujących zębów — pozostają one nienaruszone.

Walory estetyczne implantów stomatologicznych

Same implanty stomatologiczne są niewidoczne dla oka, gdyż są stabilnie osadzone w kości, co sprawia, że estetyka uśmiechu nie jest zakłócona. Niemniej jednak warto zauważyć, że choć są one pozbawione bezpośredniego wpływu na widoczny obszar twarzy, to znacząco przyczyniają się do utrzymania naturalnych jej rysów oraz zapobiegają pewnym niekorzystnym zmianom, wynikających z utraty zębów i następującą po niej resorpcji kości.

Dodatkowo implanty zębowe pośrednio przyczyniają się do zapobiegania powstawaniu zmarszczek! Tak, utrzymanie uzębienia zapewnia odpowiednie wsparcie dla policzków i warg, a także odpowiednią wysokość zwarcia a co za tym idzie, wysokość dolnego odcinka twarzy.

W rezultacie, implanty stomatologiczne nie tylko przywracają funkcję żucia i estetykę uśmiechu, ale również mają znaczący, choć czasami niezauważalny dla oka, wpływ na zachowanie proporcji twarzy oraz zapobieganie procesom starzenia. Dzięki nim pacjenci mogą cieszyć się nie tylko wspaniałym uśmiechem, ale także korzystać z dodatkowych korzyści estetycznych, które przekładają się na ogólne dobre samopoczucie.

Zalety implantów zębowych odczuwane przez pacjentów każdego dnia

Implanty stomatologiczne przywracają pacjentom pewność siebie, co jest kluczowe zwłaszcza w przypadku utraty zębów. Naturalny uśmiech jest jednym z filarów atrakcyjności zewnętrznej, a leczenie implantologiczne pozwala na osiągnięcie estetyki, która jest trudna do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Rekonstrukcje osadzone na implantach wyglądają i funkcjonują jak prawdziwe, co przyczynia się do pełniejszego uśmiechu i odbudowy pewności siebie pacjenta.

Poza poprawą samopoczucia, implanty poprawiają również jakość życia! Przywracają prawidłową funkcję żucia, co ma istotne znaczenie zarówno dla trawienia, jak i ogólnego dobrostanu. Pacjenci, którzy skorzystali z leczenia implantologicznego, mogą swobodnie rozmawiać, śmiać się i jednocześnie cieszyć się pełnią życia bez skrępowania.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów — podsumowanie

Należy przede wszystkim wymienić trwałość implantów i biokompatybilność.

Warto również podkreślić, że implanty posiadają potencjał do łączenia się ze sobą, co otwiera drogę do budowy bardziej zaawansowanych konstrukcji. Ta elastyczność sprawia, że leczenie implantologiczne jest nie tylko skutecznym, ale także przyszłościowym rozwiązaniem.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu wiosennego klimatu to “must have” na każdy wiosenny sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.