verde clinic Reda

Jak zapisywać i wymawiać nazwę Verde Clinic?

Ogólne

Jak zapisywać i wymawiać nazwę Verde Clinic?

Verde Clinic to dwuczłonowa nazwa renomowanej kliniki stomatologii i medycyny estetycznej w Redzie. Słowo “Verde” w języku włoskim oznacza “zieleń, zielony”. Drugi człon nazwy: “Clinic” to nic innego, jak angielskie określenie słowa “klinika”. Oba słowa zestawiliśmy ze sobą, aby podkreślić atmosferę tego miejsca. W Verde Clinic leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie idzie w parze z wygodą, elegancją, miłą atmosferą i dbałością o ekologię. Zieleń “verde” koresponduje również z kolorystyką wyposażenia i architekturą wnętrza naszej kliniki.

Verde Clinik, Verde Klinik, Werde Klinika… – która forma jest poprawna?

Określenie Verde Clinic jest obcą nazwą własną, a w takiej sytuacji zazwyczaj najbardziej kłopotliwe okazują się różnice pomiędzy grafią a fonią. Aby uniknąć nieporozumień, postanowiliśmy pochylić się nad tą trudnością i szczegółowo omówić poprawność zarówno zapisu nazwy, jak i jej wymowy. W przypadku członu “Verde” jego odczytanie nie stanowi większego problemu, gdyż słowo wymawia się, tak jak jest zapisane. Inaczej ma się sytuacja, gdy zapisujemy człon ze słuchu, gdyż nie mając wiedzy o jego znaczeniu i pochodzeniu, litera “V” zastępowana jest polskim “W”. Druga część nazwy “Clinic” dla niektórych osób, nieznających języka angielskiego, może okazać się problematyczna zarówno w odczytywaniu, jak i zapisywaniu. W tym przypadku litera “c” ma inną wartość dźwiękową w języku angielskim, a inną w języku polskim. Stąd błędny zapis “Klinik” zamiast “Clinic”. Niekiedy forma nabiera jeszcze większej ewaluacji i spolszczenia, przez co zapisywana jest jako: Verde Klinika lub Werde Klinika.

Nazwa Verde Clinic jest dość krótka, prosta w wymowie i łatwa do zapamiętania, jednak rozumiemy, że jej obcojęzyczne pochodzenie może wywołać pewne komplikacje i niepotrzebne zamieszanie, wpływając tym samym na niepoprawny zapis i artykulację. Spotykamy się z wieloma formami błędów w różnej kombinacji: Werde Clinic, Werde Clinik, Werde Klinik, Werde Klinika, Verde Clinik, Verde Klinik, Verde Klinika a nawet zapisywane łącznie Werdeclinic lub Werdeklinic.

Verde Reda czy Verde Wejherowo – skąd te rozbieżności?

Na koniec chcielibyśmy odnieść się również do niewłaściwych zapisów, które odnoszą się do lokalizacji geograficznej naszej kliniki: : Verde Reda, Verde Wejherowo lub Werde Reda, Werde Wejherowo. Pomijając, omówione już powyżej, błędne formy samej nazwy, pragniemy podkreślić, iż siedzibą Verde Clinic jest miasto Reda. Nawiązanie do miejscowości Wejherowo najpewniej wynika z nazwy ulicy: Wejherowska, przy której jesteśmy umiejscowieni.

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że w pewnym sensie cieszą nas odnalezione w internecie, błędne wersje nazwy Verde Clinic. Są dla nas dowodem tego, że o naszej klinice się “mówi” oraz przejawem dużego zainteresowania nią obecnych i potencjalnych pacjentów. Pragniemy pomóc wszystkim tym osobom skutecznie i szybko odnaleźć to, czego szukają, a następnie zapewnić kompleksowe, wysokiej jakości usługi stomatologiczne.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu zimowego klimatu to “must have” na każdy zimowy sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.