Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu w Verde Clinic

Stomatologia

Podobno nie można przewidzieć przyszłości… A jednak we współczesnej stomatologii estetycznej istnieje metoda poznania efektów leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Mowa oczywiście o Digital Smile Design, czyli cyfrowym projektowaniu uśmiechu. Jest to technika planowania metamorfozy uśmiechu, która w 100 procentach jest zgodna z oczekiwaniami pacjenta. Co więcej, uwzględnia jego osobowość, mimikę twarzy i typ urody.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – na czym polega?

Digital Smile Design (DSD) to metoda wynaleziona przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmana. Jej głównym założeniem było usprawnienie komunikacji na linii lekarz – pacjent w procesie planowania leczenia oraz eliminacja wszelkich nieporozumień w kwestii przekazania wytycznych pomiędzy lekarzami różnych specjalizacji.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu polega na przygotowaniu wirtualnego planu leczenia, który jest widoczny na ekranie komputera. Pozwala to na zapoznanie pacjenta z końcowym rezultatem bez konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów. Zanim przystąpimy do realizacji planu leczenie pacjent może przekazać nam wszelkie uwagi, dzięki czemu ostateczny efekt metamorfozy uśmiechu jest zawsze zgodny z jego oczekiwaniami.

Wizualizacja uśmiechu i jego zaprojektowanie

Proces Digital Smile Design przeprowadzamy w kilku etapach. W tymi miejscu opiszemy poszczególnie każdy z nich.

1. Sesja zdjęciowa
Właściwie wykonane zdjęcia twarzy i zębów pacjenta są kluczowe w procesie cyfrowego projektowania uśmiechu. Sesja wykonywana jest w taki sposób, aby wyraźnie pokazać rysy i układ twarzy, ruch warg, kolor i kształt ust, kolor oczu oraz rodzaj karnacji. Nagrywamy także filmiki, które rejestrują mimikę pacjenta oraz ukazują nieco jego osobowość. Kolejny krok to wywiad lekarski z pacjentem, podczas którego skupiamy się na tym, jaki efekt pacjent pragnie osiągnąć. Na tym etapie ma miejsce także pobranie wycisku zębów – bezbolesny i komfortowy zabieg z użyciem cyfrowego skanera.

2. Analiza i projektowanie uśmiechu
Cały uzyskany wcześniej materiał wprowadzamy do programu komputerowego, który szczegółowo go analizuje, a następnie projektuje nowy uśmiech pacjenta z uwzględnieniem jego naturalnej mimiki i symetrii twarzy. Pacjent ma taki sam wgląd do opracowanych przez program materiałów, jak lekarz. Razem mogą przyjrzeć się i omówić, jak będzie wyglądał rezultat leczenia.

3. Sprawdzenie nowego uśmiechu
Na podstawie projektu cyfrowego DSD technik dentystyczny wykonuje tzw. mock-up, czyli prototyp nowych zębów. Ma on formę tymczasowej nakładki, którą pacjent może założyć na zęby i sprawdzić, jak się czuje w “nowym uśmiechu”. W tym miejscu wykonujemy kolejną sesję zdjęciową, a następnie porównujemy ją ze zrobionymi wcześniej zdjęciami. To kolejny moment, w którym na życzenie pacjenta możemy wprowadzić kolejne zmiany.

5.Plan leczenia
Po akceptacji cyfrowego projektu nowego uśmiechu przygotowujemy dokładny plan leczenia. Wirtualny plan udostępniamy lekarzom innych specjalizacji, którzy biorą udział w etapach leczenia. Od tej chwili plan metamorfozy z każdym zabiegiem będzie się stopniowo urzeczywistniać, aż do uzyskania pełnej zmiany.

Nowe zęby i piękny uśmiech

Digital Smile Design to technika, która podchodzi do projektowania uśmiechu w sposób kompleksowy, dzięki czemu pacjent zyskuje nie tylko zdrowe zęby o estetycznym wyglądzie, ale także piękny uśmiech, który wpływa pozytywnie na wyraz całej twarzy. Osiągnięte rezultaty wpływają na samopoczucie pacjenta. Z nowym, doskonałym uśmiechem czuje się pewnie, znikają kompleksy oraz zwiększa się samoocena.

Zdecyduj się na Digital Smile Design!

Dziś nie wyobrażamy sobie prowadzenia kompleksowej metamorfozy uśmiechu bez metody Digital Smile Design. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Oto kilka powodów:

 • całkowita przewidywalność leczenia – jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu,
 • doskonała komunikacja pomiędzy Pacjentem a lekarzem dzięki możliwości wspólnego omówienia wizualizacji efektów leczenia,
 • komfort psychiczny (zarówno pacjenta, jak i lekarza), wynikający ze świadomości, że wszelkie uwagi i oczekiwania zostały dokładnie uwzględnione w planach leczenia.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy letni sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.