Czy implanty zębowe są bezpieczne? Tłumaczymy wszelkie obawy.

Stomatologia

Kiedy utracimy stałego zęba, nie odrośnie nam już kolejny. Kiedyś wiązało się to z pogodzeniem się z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu i urodzie, które towarzyszyło do końca życia. Teraz jednak nowoczesna stomatologia ma na to sposób – implanty zębowe.

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

Warto rozwiać chmury wątpliwości już na samym początku: implanty są jak najbardziej bezpieczną metodą na uzupełnienie braków. Pacjent przez cały okres leczenia jest pod opieką lekarza, który upewnia się, wszystko przebiega zgodnie z planem. Bardzo rzadko się zdarza, że organizm nie przyjmie implantu i nie zrośnie on się z kością. Najczęściej używany materiał do wykonania implantów to tytan. Metal ten jest szeroko wykorzystywany w medycynie, chociażby przy wykonywaniu protez, metalowych zespoleń kości i produkowaniu narzędzi chirurgicznych. Praktycznie nie ulega korozji w ludzkim ciele, jest lekki i doskonale tolerowany przez organizm. Jest biokompatybilny czyli biozgodny.

Co to są implanty zębowe?

Opisanie, czym są implanty zębowe jest dość proste. Ich zamysłem jest zastąpienie straconego zęba. To niewielka śruba wykonana tytanu lub cyrkonu, która wszczepiana jest w kość. Sama śruba jest niewidoczna, ponieważ w większości znajduje się w ciele. Na niej zaś mocuje się odbudowę zęba w postaci odpowiednio wykonanej korony. Sztuczne zęby do złudzenia przypominają naturalne, ich kształt i kolor dopasowane są do całego uzębienia w jamie ustnej. Wielu stomatologów wykonuje korony u siebie w gabinecie, a niektóre gabinety zamawiają odbudowy (korony) w specjalnych pracowniach, które są w pełni poświęcone pracom na implantach. Implanty są wyjątkowo wytrzymałe, Pacjent nie poczuje różnicy pomiędzy starymi, a nowymi zębami.

Czy zakładanie implantów boli?

Założenie implantów zębowych wiąże się z wszczepieniem śruby do kości Pacjenta. Czas wgajania się kości może trwać do kilku miesięcy. Dlatego chirurg lekarz zawsze wykonuje leczenie uprzednio wybierając odpowiednie znieczulenie dla Pacjenta. Najczęściej wybiera znieczulenie miejscowe, a coraz więcej stomatologów z myślą o Pacjentach wybiera znieczulenia komputerowe. Wykonuje się je za pomocą pena zakończonego cienką igłą, która jest najmniejszą dostępną igłą w medycynie. W ten sposób lekarz upewnia się, że Pacjent nic nie poczuje. Komputer odmierza ilość płynu znieczulającego. Dzięki temu preparat działa szybciej i eliminuje się nieprzyjemne uczucie „rozpierania” tkanek. Znieczulenie komputerowe poleca się szczególnie dla osób, które źle znoszą tradycyjne metody znieczulania lub boją się igieł.

Jaka jest cena implantów zębowych?

Trudno jest jednoznacznie określić, ile będą kosztować implanty zębowe. Cena leczenia zmienia się zgodnie z wieloma czynnikami, dlatego na pierwszej wizycie konsultacyjnej lekarz wykonuje badania pacjenta, zdjęcia uśmiechu i diagnostykę radiologiczną i obrazową i na podstawie tych wszystkich danych ustalany jest plan leczenia i kosztorys.

Cena implantów zmienia się od ilości potrzebnych rekonstrukcji w uzębieniu, trudności przypadku Pacjenta, zaawansowania pracy dentysty, ilości wizyt w gabinecie i późniejszych konsultacji. Jest to jedno z droższych zabiegów w stomatologii. Warto rozważyć tutaj MediRaty, które mogą pokryć kosztowne leczenie.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.

  Śnieżnobiały uśmiech

  Zdrowy, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech w otoczeniu letniego klimatu to “must have” na każdy letni sezon!

  Uśmiechnij się do Piękna!

  Połącz zdrowy uśmiech z medycyną estetyczną.