Sculptra znany jest w medycynie estetycznej jako niezwykle efektywny preparat pobudzający produkcję kolagenu. Za jego działaniem stoi przede wszystkim kwas L-polimlekowy. Po zabiegu kondycja skóry widocznie się poprawia, następuje przywrócenie jej objętości, jędrności i redukcja zmarszczek. Preparat Sculptra wpływa również na poprawę całego owalu twarzy.

sculptra Reda Gdynia

Kiedy wykonać zabieg z wykorzystaniem preparatu Sculptra?

Z upływem lat dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej w skórze, a co za tym idzie – zmniejszenia jej objętości. Pierwsze symptomy tego procesu pojawiają w okolicach bocznych policzka, skroniowym i nosowo – wargowym. Skóra staje się wiotka, powstają zmarszczki i tzw. chomiczki. Sculptra to preparat, który jest w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem. Zabieg z jego wykorzystaniem przeprowadzamy także w celu zapobiegania utracie jędrności skóry. Taką profilaktykę można wykonywać raz do roku, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.

Jak wygląda zabieg z użyciem Sculptra?

Zabieg polega na aplikacji preparatu w wybrane partie twarzy. Odbywa się to w formie iniekcji. Na koniec lekarz wykonuje masaż twarzy, aby preparat został równomiernie rozprowadzony. Zabieg trwa około 20-30 minut.

Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo. Jego całkowity rezultat widoczny jest po kilku tygodniach. W tym czasie kwas L-polimlekowy pobudza produkcję kolagenu. Proces ten powoduje poprawę struktury skóry, przynosi jej regenerację i działa liftingująco. Z dnia na dzień twarz wygląda na wypoczętą, coraz świeższą i młodszą.

Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu, zastosowanie preparatu Sculptra może wywołać niewielkie powikłania. Najczęściej mają one postać drobnych siniaków w miejscu wkłuć lub niewielkich zgrubień. Aby do nich nie doszło, należy masować okolice zabiegowe zgodnie z zaleceniem lekarza. Pacjent powinien także unikać promieniowania słonecznego i lamp UV przez co najmniej kilka dni po podaniu preparatu. W tym czasie nie należy także korzystać z sauny czy kriokomory.

Na co stosować zabiegi kwasem L-polimlekowym?

Zabieg z zastosowaniem preparatu Sculptra wykonujemy w różnych obszarach ciała, nie tylko na samej twarzy. Najczęściej są to rejony takie jak brzuch, szyja, dekolt i uda, ale również doskonale sprawdza się także w odmładzaniu skóry dłoni.

Efekty zabiegu z zastosowaniem preparatu Sculptra

W zależności od stopnia zaawansowania procesów skóry wykonujemy serię 2 – 3 zabiegów, a niekiedy wystarczający może się okazać jeden zabieg. Zmiany w strukturze skóry następują stopniowo, a trwałość otrzymanych efektów jest indywidualna dla każdego pacjenta. Wpływają na nią czynniki genetyczne i tryb życia. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat. .

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem w zastosowaniu kwasu L-polimlekowego jest przede wszystkim:

 • ciąża i czas laktacji,
 • infekcje wirusowe i bakteryjne w obszarze zabiegowym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Relax & Refresh

  Medycyna estetyczna jest też dla Panów. Wspólnie z Galdermą proponujemy zabiegi odświeżające skórę oraz rewitalizujące Twoją cerę.

  Pierwszy zabieg medycyny estetycznej

  Skorzystaj z szerokich możliwości medycyny estetycznej - na pierwszy zabieg w naszej klinice otrzymasz aż 25% zniżki!

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Zawsze odprężony i odmłodzony wygląd twarzy? Dzięki przystępnym cenowo zabiegom zapomnisz o zmarszczkach!

  Konsultacja medycyny estetycznej gratis

  Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w cenie dowolnego zabiegu z zakresu Naszej oferty.

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.