Verde Clinic
Cennik
Leczenie nadpotliwości Zabieg z wykorzystaniem iniekcji botuliny. Polega na zablokowaniu aktywności gruczołów potowych.
1300 zł

Pocenie się jest naturalnym zjawiskiem. To jeden z najważniejszych sposobów termoregulacji człowieka. Ilość wydzielanego potu rośnie w wysokiej temperaturze otoczenia oraz podczas wysiłku fizycznego. O nadpotliwości natomiast mowa, gdy jego objętość przekracza tą, która jest potrzebna do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała.

Przyczyny nadpotliwości

Nadmierne pocenie się może mieć charakter pierwotny i pojawić się pod wpływem emocji (często występuje rodzinnie). Nadpotliwość wtórna może być wynikiem zaburzeń endokrynologicznych, metabolicznych, naczyniowych, chorób układu nerwowego, a także przyjmowania leków, np. przeciwdepresyjnych.

leczenie nadpotliwości gdynia

Jak leczyć nadpotliwość?

Zabieg leczenia nadpotliwości polega na czasowym wyłączeniu czynności mięśniówki gruczołów potowych odpowiedzialnych za wydzielanie. Pocenie się w takiej sytuacji jest zablokowane, a nie jedynie zamaskowane.

Na całą powierzchnię problematycznego miejsca podaje się w kilkanaście punktów niewielkie ilości leku. Cała procedura poprzedzona jest testem, wskazującym nadmiernie pocące się okolice.

Obszary najczęściej poddawane leczeniu nadpotliwości to stopy, dłonie oraz pachy. Efekty odczuwalne są już po kilku dniach od wykonania i utrzymują się od 4 do 12 miesięcy. Po tym czasie leczenie można powtórzyć.

leczenie nadpotliwości wejherowo

Zalecenia przed i pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać sytuacji mogących sprzyjać zakażeniom leczonych okolic, nie podejmować dużego wysiłku fizycznego oraz nie spożywać alkoholu. Przez kolejne około 2 tygodnie trzeba unikać rozgrzewania danych miejsc, dlatego nie zaleca się min. korzystania z sauny czy solarium.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża i laktacja,
 • aktywna infekcja,
 • zaburzenia krzepnięcia krwii,
 • choroby skóry w miejscu, w którym ma zostać podany preparat,
 • terapia aminoglikozydami,
 • zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych (miastenia gravis, miopatie)
 • choroby psychiczne.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Najchętniej wybierane

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Magia jesiennego uśmiechu

  Zabieg pełnej higienizacji i laserowego wybielania zębów w jednym pakiecie - oto nasza recepta na zdrowy i śnieżnobiały uśmiech latem!

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Zawsze odprężony i odmłodzony wygląd twarzy? Dzięki przystępnym cenowo zabiegom zapomnisz o zmarszczkach!

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.
  Umów wizytę