Wybielanie zębów Wejherowo | Gdynia | Reda | Verde Clinic
Verde Clinic

Stomatologia estetyczna to odłam tej części medycyny, który odpowiada za ładny wygląd zębów oraz harmonię uśmiechu. Nowoczesne rozwiązania gwarantują nam możliwość utrzymania, przywrócenia lub stworzenia od podstaw tzw. „hollywood smile”.

Estetyka zębów – dlaczego jest dla nas tak ważna?

Piękny uśmiech jest coraz bardziej pożądaną cechą w dzisiejszym społeczeństwie. Wolny od skaz, dodaje nam pewności siebie i pomaga w budowaniu relacji międzyludzkich. Lśniące, białe zęby sprawiają, że czujemy się komfortowo zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie bez powodu ludzie z pierwszych stron gazet, gwiazdy i celebryci najczęściej wyróżniają się śnieżnobiałym uśmiechem.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Jak wspomniano wyżej, celem lekarza, zajmującego się stomatologią estetyczną, jest zadbanie o estetykę i harmonię uśmiechu pacjenta. Z harmonią uśmiechu mamy do czynienia, gdy kształt i układ zębów jest regularny oraz zachowana jest proporcja między ekspozycją tkanek spod warg. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów z tej dziedziny stomatologii należą wybielanie oraz rekonstrukcja lub korekta kształtu zębów, widocznych w uśmiechu, przy pomocy licówek lub koron protetycznych.

Wybielanie zębów

W Verde Clinic za wykonanie tej procedury odpowiada higienistka stomatologiczna. Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest wyleczone, wolne od złogów uzębienie. Higienistka rozpoczyna od zabezpieczenia tkanek miękkich pacjenta oraz nałożenia na zęby preparatu wybielającego, który następnie jest aktywowany laserem. Podczas gdy pacjent poddawany jest zabiegowi wybielania gabinetowego, wykonywane są dla niego indywidualne nakładki do stosowania w domu. Następnie samodzielnie wypełnia je przekazanym w zestawie żelem i zakłada na noc. Rozwiązanie takie pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego i trwalszego efektu.

Rekonstrukcja – licówki i korony

W każdym przypadku dentysta protetyk odtwarza zęby widoczne w uśmiechu na podstawie wcześniej wykonanego planu wg protokołu DSD oraz symulacji w ustach pacjenta. Licówki, najczęściej porcelanowe, ale również kompozytowe, pokrywają wargowe powierzchnie zębów. Pozwalają one skorygować kształt, wielkość czy nieprawidłową pozycję zęba, a także zamaskować przebarwienia, diastemę lub niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Korony osadzane są na zębach własnych pacjenta lub na implantach. Ze względu wysokie wymagania estetyczne i konieczność odwzorowania natury w jej najlepszej wersji, wykonywane są z porcelany, niekiedy łączonej z cyrkonem.

Zabiegi przeprowadzane przez zespół Verde Clinic są w stanie sprawić, że piękny, szeroki uśmiech stanie się Twoją najlepszą wizytówką!

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Pakiet WIOSENNY UŚMIECH

  Kompleksowa higienizacja (scalling, piaskowanie, fluoryzacja) oraz wybielanie laserowe.

  Pakiet GŁADKIE CZOŁO

  Pakiet obejmuje zabiegi wygładzające na czole i gładziźnie.

  Vouchery na usługi w VC

  Vouchery podarunkowe w dowolnej kwocie na wszystkie usługi dostępne w ofercie naszej kliniki.

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Oferujemy pomoc w doborze spersonalizowanych akcesoriów do higieny jamy ustnej
  Umów wizytę